Ekologiczne podłogi

Ekologiczne podłogi

Podłoga z odpadów skórzanych. (fot. Torlys)Podłogi ze skóry, korka oraz fornirowane to dobra propozycja dla osób dbających o środowisko naturalne.

Ekologiczna podłoga skórzana

Podłogi wytwarzane są z odpadów skórzanych pochodzących z produkcji m.in. pasków, butów i odzieży. Są one wzbogacone o naturalny kauczuk i soki pochodzące z drzewa akacji. Skórzane podłogi są wyjątkowo trwałe,
a dowodem na to jest 25-letnia gwarancja na wierzchnią warstwę oraz dożywotnia gwarancja na strukturę desek i połączenia między nimi. Kolekcja Leather Floors występuje w 12 naturalnych kolorach. Projektanci wnętrz chętnie ją wykorzystują w aranżacjach salonów oraz jadalni. Jej największym atutem są walory akustyczne – podłoga skórzana jest „cicha” i w znacznym stopniu niweluje hałas.

Podłoga korkowa. (fot. Torlys)Podłoga korkowa. (fot. Torlys)

Podłoga ciepła, cicha i miękka

Dla kogoś, kto poszukuje miękkiej, izolującej ciepło oraz dźwięk podłogi, nie będzie lepszej niż podłoga korkowa. Podłogi te wyróżniają się trwałością i funkcjonalnością. Przede wszystkim korek jest materiałem w pełni biodegradowalnym. Korek pozyskiwany jest bowiem bez potrzeby wycinania drzew. Podłogi korkowe są antystatyczne, hipoalergiczne oraz charakteryzują się wyjątkową miękkością. Sprawdzają się szczególnie w pokojach dziecięcych. Ze względu na odporność na wilgoć polecane są również do kuchni i łazienek.

Podłoga fornirowana. (fot. Torlys)Podłoga fornirowana. (fot. Torlys)

Podłogi fornirowane

Aby zmniejszyć proces degradacji lasów i efektywniej wykorzystać zasoby naturalne, stosuje się technologię fornirowania podłóg. W ten sposób powstaje kolekcja Hardwood Floors. Podłogi te wyróżnia jeszcze jedna zaleta - można je stosować na ogrzewanie podłogowe. Dzięki rdzeniowi wykonanemu z włókna drewnianego, deski wyróżniają się wysoką przepuszczalność termiczną, nie ulegając odkształceniom.

Podłoga fornirowana. (fot. Torlys)Podłoga fornirowana. (fot. Torlys)

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Torlys

Polecamy Ci również

Zobacz także