Ekologiczne produkty - tkaniny do dekoracji mieszkania

0
Tkanina z butelki
Nowoczesna tkanina pozyskana z wtórnego wykorzystania plastikowych butelek.

Moda na ekologiczne produkty cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem. Obecnie ekologiczne jedzenie, kosmetyki, domy czy tkaniny są łatwo dostępne…to dlaczego ich nie używać przy okazji chroniąc nasze środowisko.

W trosce o środowisko naturalne coraz częściej korzystamy z produktów eko…ostatnio na rynku pojawiła się nowoczesna tkanina, która została pozyskana z wtórnego wykorzystania plastikowych butelek. Tkanina składa się z min. 30 proc. z przekształconych butelek PET.
Materiał powstaje poprzez proces, w którym uzyskuje się regranulat z rozdrobnionego tworzywa i następnie stopieniu go i uformowaniu z niego włókien, z których produkowana jest przędza. Tak właśnie powstaje tkanina butelkowa. Produkt otrzymał międzynarodowy certyfikat Repreve. Tkanina jest bardzo wytrzymała i może być użyta do uszycia poszewki na poduszki, narzuty czy zasłony. Świetnie się sprawdzi w każdym wnętrzu, zwłaszcza urządzonych w stylu minimalistycznym i nowoczesnym. Kolory tej tkaniny utrzymane są w naturalnych, delikatnych odcieniach.

tkanina z recyklingu

Tkanina stworzona z przędz poliestrowych pochodzących z… recyklingu.

Haft
tkanina butelkowa

Z tkaniny można uzyskać poszewki na poduszki, narzuty czy zasłony

Haft
ekologiczna tkanina

Tkaniny idealnie sprawdzą się w domu jak i na pikniku.

Haft
Oceń artykuł
4,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Autor: Katarzyna Dębek

Źródło: Haft

Polecamy Ci również

Zobacz także