Ekskluzywne lampy - nadaj pomieszczeniom charakteru

Ekskluzywne lampy - nadaj pomieszczeniom charakteru

Najczęściej spotykane w naszych domach lampy to masowa produkcja. Trudno dzięki nim uzyskać indywidualny charakter pomieszczenia. Powtarzalność wzorów, kolorów i detali sprawia, że mieszkania wydają nam się podobne, by nie rzec  - zunifikowane.

Tymczasem lampy nowoczesne to nie lampy, które zeszły z taśmy produkcyjnej, a modele wykonywane ręcznie przez najzdolniejszych hutników, biegłych w sztuce wydmuchiwania szkła oraz zdobienia go i barwienia. Ręczna robota oznacza, że każda lampa jest niepowtarzalna i w kształcie, i w kolorystyce. Obróbka termiczna - przepuszczenie pomalowanych lamp przez piec tunelowy, w którym panuje odpowiednio wysoka temperatura – gwarantuje utwardzenie farby ale też jej unikatowe rozlanie się na szklanej postawie lampy i jej jednorazowy, niepodrabialny wzór.

Klasyczne, stylowe, modne

Proces powstawania lamp szklanych a następnie dobierania abażurów do misternych i pięknie zdobionych podstaw to czysta przyjemność. Od konfiguracji obu elementów zależy czy lampa będzie miała charakter klasyczny czy designerski. Czy będzie stylowa i ponadczasowa, czy modna w danym sezonie. Intensywnie barwione lampy doskonale nadają się do sypialni jako lampy nocne albo do tradycyjnego salonu jako dodatkowe punkty świetlne poza oświetleniem górnym. Lampy szklane z transparentnego szkła czyli te mające w podstawie przezroczystą bańkę z widocznym kablem i kloszem przywodzącym na myśl cięty kwiat w wazonie, świetnie prezentują się w nowoczesnych industrialnych wnętrzach. Jeśli mamy ochotę zaaranżować w pomieszczeniu naprawdę atrakcyjne oświetlenie, warto pomyśleć o ustawieniu tego samego modelu lamp w kilku rozmiarach.

Lampy do pokoju młodzieżowego

Lampy podłogowe doskonale sprawdzają się także jako oświetlenie pokoju młodzieżowego. Młodzi ludzie często podejmują różne ryzykowne działania, żeby ich pokój miał nieco tajemniczy klimat. Narzucanie na klosze czy abażury różnego rodzaju tkanin, przykrywanie ich czym popadnie, żeby uzyskać buduarowe oświetlenie to prosta droga do wywołania pożaru. Lampa podłogowa albo lampa stojąca z odpowiednią żarówką (może być kolorowa: czerwona, żółta czy niebieska) oraz abażurem pomoże uzyskać klimatyczne oświetlenie bez konieczności uciekania się do opisanych wyżej manewrów. Warto dodać, że górne oświetlenie czyli lampy wiszące, używane są przez młodych ludzi najrzadziej, a obok lamp stojących w pokojach nastolatków często widuje się girlandy cotton balls czy wykorzystywane w celach ozdobnych lampki choinkowe.

Lampy do czytania

Lampy stojące z odpowiednio dobranym kloszem to także świetne źródło światła do czytania. Ustawiona na małym stoliku tuż przy fotelu lampa z ciepłym jasnym światłem to komfort dla oczu i możliwość czytania bez kłopotów z akomodacją wzroku przez dłuższy czas. Lampy stojące mają tę zaletę, że są mobilne. Można dowolnie przestawiać je tam, gdzie akurat wymościmy się z książką. Dobrze oświetlony kąt do czytania to nieodłączny element każdego salonu. Dlatego dobierając lampy do salonu warto tak zaaranżować całe oświetlenie, żeby poszczególne punkty wydobywały z mroku fragmenty pomieszczenia o różnym przeznaczeniu: ów fotel ze stolikiem i stosem książek, stół, kanapę z kinem domowym i inne.

Lampy do sypialni       

Ekskluzywne lampy pokojowe to także element wyposażenia sypialni. Tutaj, jak nigdzie indziej, potrzebna jest intymna atmosfera. Jej stworzenie umożliwiają lampy z ciemnego szkła z ciemnymi abażurami. Oczywiście wśród lamp do sypialni znaleźć się musi także chociaż jeden punkt świetlny, który umożliwi nam czytanie w łóżku. Sklep z lampami IdeaVetro to miejsce, w którym zajdziemy przepiękne, ręcznie robione lampy wprost idealne do sypialni, klimatycznego salonu czy pokoju wrażliwego nastolatka. Warto poszukać tu unikatowych modeli, które pomogą nam w aranżacji świetlnej każdego pomieszczenia w domu – także kuchni.

Nowoczesne oświetlenie

Sklep internetowy sprzyja długiemu przyglądaniu się ofercie i rozważnemu wyborowi. Bez względu na to, czy szukamy lampy do kuchni, czy do salonu, możemy spokojnie zastanowić się czy wybrana przez nas oryginalna, unikatowa podstawa oraz pasujący do niej abażur będą dobrze współgrały z wystrojem wnętrza. Wybór może być trudny… IdeaVetro to sklep online prowadzony przez pasjonatów – nie ma tu ani jednej lampy, która nie zniewalałby swoją urodą.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Źródło: IDEAVETRO

Zobacz także