Elegancka jadalnia

Elegancka jadalnia to pomieszczenie, które służy raczej do oficjalnych spotkań niż codziennego użytku.

Korzystamy z niej tylko przy okazji formalnych spotkań, ważnych uroczystości rodzinnych, świąt
i innych okazji wymagających odpowiedniej oprawy. Łatwiej jest zaaranżować ją w domu lub dużym mieszkaniu, ponieważ mniejsze, ograniczone są powierzchnią a to w przypadku eleganckiej
i oficjalnej jadalni ma istotne znaczenie.

 

Pomysłów na aranżacje eleganckiej jadalni jest mnóstwo ale planując jej wystrój należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Niezależnie od stylu i gustu właścicieli, powinien znaleźć się w niej długi stół i krzesła, odpowiednia ilość to sześć i więcej. Pomieszczenie przeznaczone na jadalnię powinno być wystarczająco duże, aby zapewnić swobodę siedzenia i spożywania posiłków, bez konieczności ściągania łokci i opierania się o sąsiada.

Wszystkie meble w eleganckiej jadalni powinny być wykonane z drewna wysokiej jakości, gwarantuje to ich ładny wygląd i trwałość, większość z nich utrzymana jest w klasycznym stylu. Nowoczesne wzornictwo proponuje tutaj również ciekawe rozwiązania, stół ze szkła czy metalu pięknie ozdobiony może się dobrze prezentować.Aby przyciągnąć uwagę gości i nadać jadalni szyku, nad stołem i ścianach warto powiesić bogato zdobiony żyrandol i kinkiety. Ściany wówczas powinny być stonowane, bez dodatkowych elementów dekoracyjnych, świetnie sprawdzą się tutaj pastelowe kolory lub tapeta w delikatny wzór. Pokój jadalniany musi być też dobrze oświetlony zarówno światłem naturalnym i sztucznym.

Dywany i szafki to dodatkowy element dekoracyjny, decydując się jednak na wprowadzenie ich
do wnętrza eleganckiej jadalni pamiętajcie, że muszą pasować do reszty mebli i wyposażenia.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także