Elektronarzędzia Graphite kruszą Stadion X-lecia

Producent elektronarzędzi marki GRAPHITE skorzystał z niepowtarzalnego momentu
w historii polskiego sportu, jakim jest budowa nowego Stadionu Narodowego.
W oczekiwaniu na wyburzenie stadionu X-lecia, zorganizował na jego koronie pokaz prasowy, połączony z możliwością własnoręcznego wypróbowania elektronarzędzi na elementach sportowej areny.

Bohdan TomaszewskiJako gość honorowy wydarzenia pojawił się legendarny komentator sportowy Bohdan Tomaszewski, który został poproszony o symboliczne pożegnanie miejsca, z którym rozpoczął swoją przygodę zaraz po jego powstaniu, w połowie lat 50-tych i był z nim związany przez całą jego świetność. - Patrząc teraz na Stadion X-lecia, z jednej strony odczuwam smutek, że coś minęło bezpowrotnie, a z drugiej strony radość i oczekiwanie, że nowy stadion będzie jeszcze szczęśliwszy dla polskiego sportu. Mam także nadzieje, że zdąży on stanąć na czas…- mówił Tomaszewski. Sławny komentator wspominał także najpiękniejsze chwile polskiego sportu związane ze stadionem, dramatyczne zwycięstwa biało-czerwonych oraz wielkie wydarzenia, takie jak wizyta Jana Pawła II.

Po chwili wspomnień i refleksji nestora polskiego dziennikarstwa nastąpiła prezentacja marki GRAPHITE, poprowadzone przez jej managera – Artura Jarczewskiego.
- Pomimo tak krótkiej historii już możemy poszczycić się dużym osiągnięciem, jakim jest zdobycie tytułu Odkrycia Roku w renomowanym konkursie Laur Klienta, w kategorii elektronarzędzia. Tytuł ten jest dla nas tym ważniejszy, że został przyznany przez klientów – mówił, nie kryjąc dumy Jarczewski. Zwrócił uwagę na to, iż cel, który producent postawił sobie na początku pozostał niezmienny - satysfakcja klienta, który obdarzył markę zaufaniem i wybrał jej produkty. Kończąc swoje przemówienie, przedstawiciel marki zaanonsował głównych bohaterów spotkania – elektronarzędzia GRAPHITE.

Prezentację rozpoczęło najlżejsze z przedstawianych narzędzi – wiertarka udarowa GRAPHITE 58G708, napędzana stabilnym, 810 W silnikiem, która posiada aluminiowy, odporny na mechaniczne uszkodzenia korpus, ułatwiający odprowadzanie nadmiaru ciepła. Kolejnym zaprezentowanym elektronarzędziem była młotowiertarka GRAPHITE 58G509, łącząca w sobie moc młota udarowego i użyteczność wiertarki, dzięki czemu umożliwia zarówno wiercenie, wiercenie z udarem jak i kucie.

młot udarowyTrzecim prezentowanym podczas pokazu narzędziem był młot udarowy GRAPHITE 58G857, który w dalszej części spotkania był najczęściej używanym przez dziennikarzy narzędziem. Jest to lekkie narzędzie o dużej mocy, które służy do wiercenia, wiercenia z udarem oraz dłutowania w tynku lub cegle. Dzięki lekkiej konstrukcji, młot ten świetnie sprawdza się również w pracach na wysokościach. Ostatnim urządzeniem zaprezentowanym na pokazie był agregat prądotwórczy GRAPHITE 58G903, który wyróżnia się w pełni miedzianym uzwojeniem silnika, co przedłuża jego trwałość i odporność na przeciążenia. Jest to szczególnie cenione przez użytkowników, którym do tej pory bezpieczniki nie pozwalały na długotrwałą pracę przy dużym obciążeniu.

Gdy tylko zakończył się pokaz stało się to, na co wszyscy z niecierpliwością czekali – padł sygnał do własnoręcznego wyburzania stadionu X-lecia elektronarzędziami GRAPHITE. Dziennikarze przy pomocy młotów wyburzeniowych GRAPHITE 58G867, o sile udaru 45J ochoczo zabrali się do wyburzania murków i trybun stadionu. W błysku fleszy oraz przy akompaniamencie huku pękających fragmentów stadionu stołeczni dziennikarze, jeden po drugim łapali za ciężkie narzędzia, aby własnoręcznie wpisać się w historię i choć w niewielkim stopniu przyczynić się do ostatecznego zakończenia istnienia jednego z niewielu pozostałych pomników PRL’u.

Pokruszone kawałki sportowej areny dziennikarze wrzucali do specjalnie przygotowanych na tę okazję woreczków, aby zachować dla siebie kawałek historii i móc zabrać go wraz z pamięcią o wydarzeniu i obiekcie. W ten symboliczny sposób producent elektronarzędzi GRAPHITE w towarzystwie dziennikarzy pożegnał się ze Stadionem X-lecia, obiektem który pozostanie w pamięci wszystkich kibiców i mieszkańców, nie tylko Warszawy.

Oceń artykuł
4,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Graphite

Zdjęcia: Graphite, Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także