Elektroniczna niania - czym się kierować przy zakupie

0
Nianie elektroniczne mają specjalną funckję, dzięki której możemy podglądać dziecko w telefonie.
Elektroniczne nianie to bardzo przydatne urządzenie, które pozwala monitorować sen dziecka podczas naszej nieobecności w pokoju dziecięcym.

Kiedy oczekujemy przyjścia na świat dziecka, zwłaszcza pierwszego, kupujemy mnóstwo rzeczy bardziej i mniej przydatnych. Większość z nich nigdy nie użyjemy jednak są takie rzeczy, które z pewnością ułatwią nam opiekę nad maleństwem – elektroniczna niania jest jedną z nich.

Przeciwników elektronicznych niań jest zapewne tyle ile zwolenników. Jedni mogą powiedzieć, że jest to gadżet całkowicie zbędny bo przecież dziecko powinno być przy matce więc ma je cały czas na oku. Jednak są tacy, którzy od małego uczą dzieci spać we własnych łóżeczkach, a wtedy elektroniczna niania jest niezastąpiona zwłaszcza ta z podglądem.

Zobacz: Niepowtarzalne wzory do pokoi dziecięcych [ZDJĘCIA]

Elektroniczna niania przyda się także wtedy kiedy starsze dziecko jest nauczone samodzielnego spania wówczas każda mama doceni możliwości jakie daje technika. W wolnym czasie zamiast nadsłuchiwać czy przypadkiem dziecko się nie obudziło może w spokoju poczytać książkę lub wziąć gorącą kąpiel.

Elektroniczna niania - czym jest?

Elektroniczna niania to sprzęt składający się z nadajnika (umieszczamy go w pokoju dziecka) oraz odbiornika, który jest zawsze przy rodzicu. Gdy dziecko zaczyna płakać, śmiać się lub gaworzyć urządzenie daje nam o tym znać. Niania działa bezprzewodowo, jednak jej zasięg nie zawsze jest wystarczający. W przypadku grubych murów już na balkonie dźwięk i obraz może szwankować. Możemy także kupić nianie z podglądem lub kamerką, która może transmitować obraz na telefon dzięki odpowiedniej aplikacji.

Zalety elektronicznych niań:

  • podgląd dziecka, które śpi w oddzielnym pokoju,
  • pozwala na odbieranie dźwięków świadczących, że dziecko się obudziło lub że coś mu dolega,
  • pomaga w pogodzeniu obowiązków domowych z macierzyństwem.

Jeżeli chcemy kupić nianię powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • Zasięg – musimy wiedzieć, że producenci w instrukcji podają zasięg, ale ta informacja dotyczy wolnej przestrzeni. W mieszkaniu czy w domu gdzie mamy grube mury ten zasięg jest nawet pięciokrotnie mniejszy.
  • Kamera – niektóre nianie są wyposażone w kamery, które pozwalają widzieć nasze dziecko np. podczas snu. Wybierzmy taką, która ma możliwość podglądu w nocy. Na rynku dostępne są już produkty wyższej klasy dzięki którym obraz z kamery możemy widzieć na własnym telefonie komórkowym, dzięki specjalnej aplikacji.
  • Zasilanie – najlepiej jest wybrać model, który jest zasilany sieciowo i akumulatorowo. Chociaż w sklepach znajdziemy wszystkie opcje (sieciowe, akumulatorowe, na baterie lub mieszany).
  • Dodatkowe akcesoria – wyższej klasy urządzenia oprócz swoich podstawowych funkcji mogą także monitorować oddech, grać kołysanki, pokazywać temperaturę w pokoju, oddzwonić na telefon w przypadku płaczu dziecka czy nawet pozwalają nam mówić do dziecka. Są także modele dostępne z opcją nagrywania i zapisu na kartę pamięci.

Podpowiadamy: Jak dobrać oświetlenie do pokoju dziecka

 Obecnie na rynku jest wiele produktów, które różnią się funkcjami i przede wszystkim ceną, a ta waha się od 80 zł nawet do 1000 zł. Warto przemyśleć co nam jest naprawdę potrzebne nad opieką nad dzieckiem. Świetnym wyborem będzie elektroniczna niania z kamerą, dzięki której będziemy mogli monitorować dziecko, ukoić je własnym głosem a przy okazji puścić mu kołysankę, która go ponownie uśpi.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Autor: Katarzyna Dębek

Polecamy Ci również

Zobacz także