Energooszczędne oświetlenie– dlaczego warto wybrać lampy LED

Energooszczędne oświetlenie– dlaczego warto wybrać lampy LED

Lampy LED to źródło światła mające tak wiele zalet, że skutecznie zastępują nie tylko tradycyjne żarówki, ale i znacznie bardziej nowoczesne świetlówki energooszczędne.

lampy LED

lampy LED skutecznie zastępują świetlówki energooszczędneLampy LED zamiast świetlówek energooszczędnych

Na świecie koncerny dbające o środowisko naturalne, a także o kieszenie swoich Klientów rezygnują ze sprzedaży tradycyjnych żarówek, czy też nie tak dawno promowanych świetlówek energooszczędnych, na rzecz produktów LED. W Polsce multimarket JULA jako jeden z pierwszych zdecydował się na całkowicie odstąpienie od sprzedaży świetlówek energooszczędnych i wprowadzenie do sprzedaży bardzo szerokiej gamy lamp LED.
Przed wycofaniem świetlówek energooszczędnych ze swojego asortymentu JULA poddała tę kwestię kompleksowej ocenie. Okazało się, że świetlówki energooszczędne mają odpowiedniki w asortymencie produktów LED. Świetlówki energooszczędne zawierają ponadto niebezpieczną dla środowiska rtęć, która stanowi zagrożenie środowiskowe i zdrowotne podczas ich utylizacji. Są także wrażliwe na niskie temperatury i mają długi czas nagrzewania. Świetlówki energooszczędne charakteryzują się również stosunkowo krótkim okresem użytkowania w porównaniu z obecnie produkowanymi lampami LED, co powoduje konieczność ich częstej wymiany, a w konsekwencji zwiększenie ilości niebezpiecznych dla środowiska odpadów.

Czym są lampy LED

LED to skrót od angielskiego określenia diody elektroluminescencyjnej (Light Emitting Diode). Jest to źródło światła oparte na diodach elektroluminescencyjnych (LED), umieszczone w obudowie pozwalającej zastosować je w oprawie oświetleniowej przeznaczonej dla żarówek. Ten rodzaj światła nazywamy właśnie lampami LED – nieprawidłowo zwanymi czasem żarówkami LED.  

5 powodów dla których powinniśmy wybrać lampy LED:

  1. Mają dłuższy okres użytkowania niż świetlówki energooszczędne. 
  2. Są bezpieczne dla środowiska - nie zawierają rtęci oraz nie są wrażliwe na niską temperaturę.
  3. Osiągają pełną moc w momencie zapalenia (podobnie jak tradycyjne żarówki).
  4. Łatwiej je dopasować do każdej oprawy oświetleniowej (mają wymiary i kształt tradycyjnych żarówek).
  5. Zapewniają zróżnicowane barwy oświetlenia (technologia LED umożliwia dobór dowolnej temperatury barwowej).

Lampy LED – indywidualny dobór oświetlenia

Lampy LED mogą nam dostarczyć światło o zróżnicowanej barwie. Temperatura barwowa LED daje możliwość uzyskania światła od tego o barwie tradycyjnej żarówki, ciepłej bieli, zimnej bieli czy też bieli światła dziennego – wszystkie z dobrym do bardzo dobrego oddawaniem barw. Możemy dopasować odpowiednią barwę światła w niemal każdej sytuacji: od przytulnego ciepłego do klinicznego zimnego światła, w ciepłej bieli, zimnej bieli lub zimnym świetle dziennym. Dodatkowym atutem lamp LED jest funkcja ściemniania światła, w którą wyposażono większość z dostępnych dziś na rynku LED. Funkcja ta pozwala na dopasowanie w każdej chwili światła LED do poziomu światła dziennego i osobistego nastroju.

lampy LED to energooszczędne i ekologiczne źródło światła

Lampy LED oraz wyposażenie do nich dostępne są w 12 polskich multimarketch JULA w: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie, Słupsku, Gdańsku, Gliwicach, Poznaniu, Bielsku-Białej, Szczecinie oraz Kielcach. Doradcy JULA w każdym ze sklepów chętnie udzielą niezbędnych informacji oraz pomogą przy wyborze odpowiedniego oświetlenia, które dopasowane będzie do indywidualnych preferencji.

Dowiedz się więcej na: jula.pl

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Jula

Polecamy Ci również

Zobacz także