Fiolet we wnętrzu

Mamy nowy kolor do wnętrz! Fiolet w najświeższym wcieleniu jest bardziej niebieski niż różowy. Stosujemy go nie tylko w dodatkach. Jest wszechogarniający: od ścian i podłóg, po meble, tkaniny i lampy.

Fiolet pojawił się najpierw na pokazach mody 2007: jagodowe płaszczyki nosiły modelki u YSL, oberżynowe szale były u Chanel, a sukienki w odcieniu śliwki prezentowała Alberta Ferretti. Z wybiegów fiolet błyskawicznie przeskoczył do mody mieszkaniowej. Z czym go łączyć: Ta barwa jest tak uniwersalna, że pasuje do każdego stylu i każdego pomieszczenia. Wystarczy tylko wiedzieć, jakie odcienie stosować i z jakimi innymi kolorami je zestawiać. Ciemne i chłodne tonacje dobrze się prezentują z dodatkami srebra i elementami czerni i szarości – w wyrafinowanych wnętrzach glamour. Intensywny fiolet – od śliwki po kolor biskupi – połączony ze złotem to przepych barokowego buduaru. Łagodne pastelowe barwy mogą występować obok siebie, dodatkowo w towarzystwie kremów – są idealne do stylu romantycznego. Oberżyna i śliwka współgrają z kolorem drewna – nabierają razem orientalnego stylu. Fiolet z jaskrawymi kolorami, np. seledynowym, świetnie wygląda w odsłonie nowoczesnej.

Najlepsze wykończenia: Swoje powodzenie fiolet zawdzięcza współpracy z podnoszącymi jego wartość materiałami. Zwłaszcza że należy do barw, które dobrze się prezentują z każdą fakturą.
Najefektowniej wygląda z powierzchniami matowymi, o dużej „głębi”. Dla spotęgowania efektu zestawia się fioletowe aksamity z powierzchniami błyszczącymi: szkłem, lakierowanym MDF-em, laką.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Michalina Kaczmarkiewicz

Źródło: polskatimes.pl

Zdjęcia: gomoneyways.com, autoshowup.com

Polecamy Ci również

Zobacz także