Fioletowa łazienka

Fioletowa łazienka

kabina prysznicowaJeśli pragniemy, by w naszej łazience panował romantyczny nastrój, a jednocześnie by było to miejsce kojące i przynoszące psychiczne i fizyczne odprężenie, zastosujmy jako kolor przewodni fiolet.

Fiolet to kolor znany ze swoich terapeutycznych właściwości. Oddziałuje na układ nerwowy, łagodzi stres i zmęczenie, wzmacnia poczucie własnej wartości. Leczy bezsenność, reumatyzm, epilepsję i choroby powstałe na tle nerwowym. Wpływa kojąco, pomagając w usuwaniu dolegliwości związanych z udarem słonecznym i oparzeniami skóry po zbyt długiej ekspozycji na słońcu, a także reguluje przemianę materii.

Jako kolor symbolizujący sferę duchową człowieka silnie związany jest z intuicją, pobudza wyobraźnię i kreatywność, dlatego szczególnie polecany jest dla osób pracujących umysłowo i wykonujących pracę twórczą. W okultyzmie wiązany jest z siódmą, najwyższą czakrą i symbolizuje najwyższe oświecenie duszy. Jest kolorem wolności i przestrzeni. Osoba, która upodobała sobie ten kolor jest jednostką zadziwiającą innych swoją intuicją i filozoficznymi poglądami. Osobą dumną, tajemniczą i lubiącą ryzyko oraz ponad wszystko ceniącą piękno. Zastosowany w aranżacji kolor fiołków i fuksji szczególnie odpowiadał będzie niezależnym kobietom, lubiącym komfort i luksus, i to do nich głównie skierowana jest nasza propozycja wystroju salonu łazienkowego.

fioletowe akcesoria łazienkoweGłęboki fiolet sugeruje bogactwo, natomiast jego jasne odcienie – romantyzm, delikatność i subtelność. W zestawieniu z brązami fiolet kojarzony jest z kolorami ziemi i nutką tajemniczości. Lawendowy odcień jest wyjątkowo kobiecy, oznacza z unikalność i elegancję. W naszej aranżacji użyto kafelków w tym odcieniu, zestawiając je z jednej strony z bielą ściany, z drugiej z ciemnym i ciepłym odcieniem fuksji – na ścianie z oknem. Całość wzbogacono akcentami różu. Z kolorem różowym we wnętrzu należy uważać, ponieważ zbyt duże jego ilości mogą wywołać u niektórych uczucie fizycznej słabości. Kolor ten użyty jednak w niedużych dawkach wprowadza nastrój czułości i zabawy.

Mimo przewagi słodkich, cukierkowych kolorów wnętrze sprawia wrażenie ekskluzywnego. Elegancję i wyrafinowany smak podkreślają użyte materiały: chromowany metal, szkło, proste formy i błyszczące powierzchnie. Wyposażenie ogranicza się do prostokątnego siedziska-ławy wykonanego z ciepłego drewna oraz wielofunkcyjnego stolika na kółkach, na którym znalazły miejsce kosmetyki i aromatyczne olejki. Ten funkcjonalny mebel o modernistycznym rodowodzie może mieć różne zastosowania dzięki swej uniwersalnej formie – równie dobrze sprawdziłby się jako przenośny barek czy stolik na poranną kawę.

W narożniku kabina Alfa, wewnątrz której panel natryskowy mini. Chromowany profil kabiny z przyciemnionym grafitowym szkłem dobrze koresponduje z pozostałymi fragmentami wnętrza. Szczotkowana powierzchnia niewielkiego panelu podkreśla nowoczesny charakter całości. Powagę i formalną oszczędność użytych środków przełamuje zabawny, frywolny żyrandol w kształcie najeżonej białej kuli. Czarna błyszcząca podłoga odbija chrom, tworząc połyskujące refleksy. Każdy element wnętrza ma swoje funkcjonalne uzasadnienie. Kompozycja pozbawiona zbędnych szczegółów sprawia wrażenie klarownej, harmonijnej i pełnej przestrzeni.

Zobacz inne łazienki galerie zdjęć 

kolor ścian w łaziencearanżacja łazienki

Projekt aranżacji, fotografie oraz materiały udostępniła firma Deante.

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Deante

Polecamy Ci również

Zobacz także