Florama - ekologiczny obraz

Florama - ekologiczny obraz

Wielkie miasta, miliony marzeń, szkło, asfalt, beton, zapracowana szarość. Trzeba zacząć wszystko od początku, powrócić do Edenu. Florama to innowacyjny projekt z nurtu ekodesignu. Powstał w duchu tęsknoty za roślinnością, która w naturalny sposób wpisuje się w otoczenie człowieka.

floramażywy obraz

“Rozwój dużych miast wiąże się z potrzebą tworzenia miejskich plantacji – alternatywnych ogrodów
i ekosystemów. W obliczu braku powierzchni, degradacji środowiska, miejskiego betonu czujemy się bezradni i sfrustrowani. Zacznijmy to zmieniać. Niech roślinność bierze aktywny udział w naszej codzienności, koi nasze zmysły i pobudza do działania. “ mówi Edyta Makaruk współautorka projektu Floramy. W lśniącej, białej ramie ulokowane zostały aromatyczne, świeże zioła m.in. majeranek, oregano, mięta, tymianek, lawenda, rozmaryn. Każde zioło w oddzielnej, łatwo wymienialnej doniczce. Razem tworzą żywy, zielony obraz - Floramę. Czerwona dioda prostego systemu nawadniania sygnalizuje kiedy należy dolać wodę. Zioła pięknie pachną i doskonale smakują.

zioła w ramienowoczesny obraz

Opływowa, przypominająca ceramiczny odlew rama jest w całości wykonana z białego, formowanego termicznie tworzywa. Jej wymiary to 94 / 74 /16cm. Żywy obraz składa się z 12 ziół, które można dowolnie komponować.
Pracownia Florabo została założona w Warszawie na początku 2012 roku przez projektantki Edytę Makaruk oraz Halinę Kamińską. Bohaterami projektów realizowanych przez pracownię jest roślinność oraz materiały biodegradalne lub pochodzące z recyclingu. Celem działań jest przywracanie żyjącej zieleni w naturalnym środowisku człowieka.


Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Florabo

Polecamy Ci również

Zobacz także