Fotel dla szefa

fotel biurowyKierownicze stanowisko to nie tylko wyższa pensja i prestiż. To również więcej obowiązków i towarzyszący im stres. Dlatego każdy menedżer powinien poważnie pomyśleć o swoim zdrowiu. Także gdy wybiera fotel, na którym spędzi wiele godzin podczas ciężkiej pracy. 

Nikt nie ma wątpliwości : fotel dla menedżera powinien być wygodny, funkcjonalny i efektowny. Niestety, ciągle jeszcze niewiele osób bierze pod uwagę to, że poza tymi cechami najważniejszą zaletą krzesła biurowego powinna być ergonomiczność. Oznacza to, że przy konstruowaniu mebla projektanci wzięli pod uwagę wymiary człowieka, jego możliwości fizjologiczne i psychologiczne, a także potrzeby estetyczne i wymogi bezpieczeństwa. Zalecenia te dotyczą kształtowania wysokości, głębokości, szerokości oraz kąta pochylenia siedziska, profilowania oparcia i siedzenia zgodnie z krzywiznami fizjologicznymi, a także ustalania wysokości i rozstawu podłokietników.

Przede wszystkim wygodafotel do biura
– Z myślą o tych wszystkich funkcjach powstało krzesło menadżerskie ON – mówi Dagmara Jeżyk z PROFIm. – Ten fotel zapewnia jego użytkownikowi całkowity komfort siedzenia. Elastyczne oparcie fotela dostosowuje się maksymalnie do ruchów kręgosłupa użytkownika. Nowoczesny mechanizm synchroniczny wymusza na siedzącym zachowanie właściwej pozycji, a tym samym gwarantuje wygodę i komfort, bez obaw o przemęczenie i uciążliwe bóle pleców. To z pewnością nie pozostaje bez wpływu na efektywność pracy.

Zwraca uwagę, cieszy oczy
Nie bez znaczenia jest również nowoczesny design foteli ON oraz to, że zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości. Kombinacje różnych wzorów, kolorów i faktur oraz rodzajów obić tapicerskich dają dużą swobodę w dostosowaniu tego niezwykle estetycznego i komfortowego fotela do każdego biurowego wnętrza. – Cała konstrukcja fotela ON jest przygotowana w oparciu o wiedzę zdobytą przez specjalistów z dziedziny ergonomii i wzornictwa przemysłowego – twierdzi Dagmara Jeżyk. – Jego twórcą jest niemiecki projektant Wolfgang Deisig, znany na świecie dzięki koncepcjom ergonomicznych krzeseł biurowych. Na swoim koncie ma w tej dziedzinie wiele nagrodzonych projektów w Europie, USA i Azji.

Doceniony przez najlepszych
To wszystko sprawia, że ON jest niezastąpiony podczas długich godzin pracy w biurze. Fotel ten docenili już nie tylko jego użytkownicy, ale również specjaliści z branży meblarskiej. ON został wyróżniony podczas ubiegłorocznych Targów Mebli Biurowych i Wyposażenia Biur – BIURO 2007, gdzie otrzymał Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: PROFIm

Polecamy Ci również

Zobacz także