Fronty meblowe

Fronty meblowe to prosty, aczkolwiek niedoceniany sposób na zmianę aranżacji każdego mieszkania, biura czy sklepu. Szybkość oraz prostota montażu sprawia, że w mgnieniu oka możemy odmienić nasze wnętrze.

Aby odświeżyć lub zmienić styl naszego wnętrza, nie trzeba kupować nowych mebli. Czasem, żeby osiągnąć wymarzony efekt, wystarczy wymienić same fronty. Coraz więcej osób decyduje się na taki zabieg, ponieważ jest to rozwiązanie znacznie tańsze i prostsze od kupienia nowego zestawu mebli. Dodatkowo, montaż można wykonać samodzielnie, nie poświęcając na niego dużej ilości czasu.

Bogactwo zastosowań
Wybierając odpowiednie fronty, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim na funkcjonalność np. przepustowość powietrza. Umożliwia to lepszy dobór frontów do pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane.

W kuchni dobrym rozwiązaniem będą z pewnością kasetonowe fronty sosnowe. Jednolita, prosta konstrukcja ułatwia czyszczenie, a także zatrzymuje spożywcze zapachy wewnątrz mebli. Pełne fronty sprawdzą się także w łazience, gdzie powietrze z reguły jest wilgotne. Dzięki nim trzymane
w łazienkowych szafach ręczniki i szlafroki pozostaną suche i pachnące.

Ażurowe i diagonalne fronty najlepiej spełnią swoją rolę w meblach, których zawartość potrzebuje stałego dopływu powietrza. Szafki z ubraniami czy biblioteczki pełne starych książek dzięki tym frontom będą miały zapewnioną cyrkulację powietrza. Pozwoli to uniknąć zawilgocenia i sprawi, że rzeczy będą „oddychać”.

Ścięte na miarę
Dodatkowym atutem frontów, np. marki Classen, jest możliwość ich zastosowania we wszystkich rodzajach mebli. Możemy wymienić front w zwykłej prostokątnej komodzie czy szafach pod zabudowę, jak również w meblach o niestandardowych kształtach. Nadanie nowego wyglądu ukośnie ściętej szafce znajdującej się pod schodami lub meblom na poddaszu nie jest już problemem. Sosnowe fronty panelowe można przycinać na dowolnej wysokości, także pod kątem,
a po zamontowaniu dodać do nich listwę wykończeniową lub uchwyt.

fronty mebloweszafki łazienkowe

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Classen

Polecamy Ci również

Zobacz także