Garderoba - przestrzeń dla ubrań

Garderoba - przestrzeń dla ubrań

Garderoba to nie jest zbędny luksus. Wybierając projekt domu lub mieszkania postarajmy się, aby znalazło się w nim przynajmniej jedno pomieszczenie przeznaczone na garderobę.

Tradycyjna szafa w sypialni nie wystarczy i nawet jeśli w tej chwili nie doceniasz jeszcze jej roli, to stanie się to wkrótce. Często do przechowywania różnych kłopotliwych rzeczy przeznacza się szafę w sypialni, która po niedługim czasie zaczyna pękać w szwach. Ręczniki, kołdry, ubrania, poduszki, koce, nawet obrusy rywalizują ze sobą o miejsce.
A rzeczy z roku na rok przybywa.

funkcjonalna szafa

W domu nie powinno zabraknąć co najmniej jednej, dużej garderoby. Zapewni ona dzięki wykonaniu na wymiar pełne dostosowanie do potrzeb, uzupełniając funkcję przechowywania innych pomieszczeń. Nieograniczone możliwości aranżacji garderoby czynią ją wdzięcznym obiektem zainteresowania pani domu. Pomieszczenia trzeba urządzić tak, by zazwyczaj jego dość szczupła powierzchnia była efektywnie wykorzystana. Nieocenione w tej sytuacji są wszelkie rozwiązania stosowane do zagospodarowywania wnętrz szaf na zamówienie – systemy szuflad, wieszaków, półek. Pozwalają one w pełni wykorzystać miejsce w garderobie i wygodnie ułożyć zgromadzone tam rzeczy. Ważne, aby powieszone ubrania wisiały swobodnie, co daje gwarancję, że wyjmując je z garderoby nie będą pogniecione.

Warto przy tym podkreślić, że w garderobie, podobnie jak w szafie w przedpokoju, często przechowywane są najrozmaitsze przedmioty – od osobistej odzieży przez sprzęt sportowy i biwakowy, po rzeczy przydatne w gospodarstwie domowym, np. odkurzacz, froterkę itp. Z tego powodu wnętrze garderoby musi zostać zaprojektowane i zagospodarowane w sposób bardzo przemyślany. Do przechowywania odkurzacza, rury do odkurzacza, żelazka służą odpowiednie akcesoria, w które również warto się zaopatrzyć, bowiem bardzo ułatwiają sięganie po nie i umieszczanie z powrotem na miejscu.

Brak odrębnej garderoby to konieczność wyodrębnienia miejsca na dużą szafę w sypialni.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Joanna Szot

Źródło: INDECO

Polecamy Ci również

Zobacz także