Gdy glamour spotyka się z loftem: stylowe połączenie

0
Aranżacja loftu z elementami glamour
Połączenie różnych stylów, elementów i wzorów to bardzo modny trend w aranżacji wnętrz.

Glamour i styl loftowy wydają się stać na przeciwległych biegunach aranżacji wnętrz. Ale okazuje się, że są elementy, które znakomicie łączą te dwa style.

Loft w stylu glamour? Łączymy style

Glamour – pełen przepychu, dekoracyjności i błyszczących powierzchni. Styl loftowy – nieco surowy i chropowaty, z zamiłowaniem do betonu… Wydawałoby się, że tych stylów nie da się dobrze połączyć. Ale to nieprawda. Bardzo udanym pomostem między glamour i stylem loftowym mogą być płytki ceramiczne, o oryginalnych wzorach i zróżnicowanym wykończeniu powierzchni. Ich zastosowanie – nie tylko w łazience, czy kuchni, ale również w aranżacji salonu umożliwi stworzenie „loftu w stylu glamour”. Od tego jak wybierzemy i zestawimy płytki będzie też zależał końcowy efekt i styl - domieszkę "glamour" możemy swobodnie dawkować.

Przeczytaj też: Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym. Porady architekta

Płytki ceramiczne – błysk w kolorze betonu

Uniwersalna i niezwykle modna szarość płytek nawiązuje do betonu architektonicznego. Błyszcząca, lustrzana powierzchnia nadaje im glamourowego szyku. Jak wykorzystać takie płytki w aranżacji? Warto zwrócić uwagę na kolekcje płytek ceramicznych, utrzymanych w jednorodnej stylistyce i kolorystyce, ale oferujących płytki różnej wielkości, różnym wykończeniu powierzchni, a także wzorach. Zestawienie płytek o lustrzanej powierzchni z elementami matowymi zawsze wygląda efektownie, a w przypadku szarości – jest szczególnie eleganckie i nowoczesne. Warto też wykorzystać wielkoformatowe płytki o dekoracyjnych (ale bardzo delikatnych) wzorach.
Bardzo modnym zabiegiem jest patchworkowe zestawianie wzorów – poszczególne elementy nie łączą się w sposób ciągły i bezpośredni. Płytkę ze wzorem można odwrócić o 90°, albo 180° stopni, jeden wzór przedzielić innym, albo bazowymi gładkimi płytkami (przy takich wariacjach docenimy zalety kolekcji płytek, których rozmiary są do siebie proporcjonalne). 
Łączenie różnych stylów to również bardzo modny trend w aranżacji wnętrz, a wykorzystanie płytek ceramicznych to tylko jeden z pomysłów.

Płytki gresowe

Zestawienie lustrzanych i matowych powierzchni wygląda efektownie. W przypadku szarości wygląda bardzo elegancko i nowocześnie.

Ceramstic
Płytki ceramiczne w salonie

Płytki ceramiczne naśladujące fakturę betonu nawiązują do stylu loftowego, gładkie powierzchnię wprowadzają powiew glamour.

Ceramstic
Płytki wielkoformatowe na podłodze

Płytki wielkoformatowe na podłodze i ścianie - płytki bazowe i dekory tworzą niby przypadkową, ale przemyślaną całość.

Ceramstic
Szare płytki w łazience

Płytki ceramiczne o rysunku betonu sprawdzą się oczywiście również w łazience.

Ceramstic
Podłoga z płytek wielkoformatowych

Wielkoformatowe płytki o różnych wzorach umożliwiają modne, patchworkowe zestawienie.

Ceramstic
Szare płytki jak beton

Płytki ceramiczne imitujące beton, czyli sposób na styl loftowy w mieszkaniu.

Ceramstic

Przeczytaj też: Stare meble w stylu glamour - nadajemy przedmiotom modny błysk

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ceramstic

Polecamy Ci również

Zobacz także