Glamour – wnętrze z klasą i elegancją

0
Pokój w stylu glamour
Styl glamour to luksus i błysk we wnętrzach.

Każdy z wnętrzarskich stylów ma swoich zwolenników i przeciwników. Podobnie jest w przypadku glamour, jednak ten styl jest szczególny. Poza luksusem i błyskiem wnosi on dużo swobody do aranżacji wnętrz. Pozwala nabrać dystansu do tego, co dzieje się na zewnątrz.

Każdy styl ma swoje plusy i minusy, jeden jest uwielbiany a inny nie. Podobnie jest z wnętrzami urządzonymi glamour. To typowy styl kojarzony z luksusem, błyskiem, elegancją. Wnosi do wnętrz dużo swobody i pozwala nabrać dystansu do zewnętrznego otoczenia.Styl glamour pojawił się najpierw w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. Był to okres tuż po wielkim kryzysie dlatego tak wielu bogaczy chcąc się wyróżnić aranżowało swoje wnętrza właśnie w taki sposób. Najczęściej można było go zobaczyć w luksusowych willach hollywoodzkich. Glamour stał się tak popularnym stylem, że wyszedł poza granice USA i podbił serca także mieszkańców innych krajów. W Polsce pojawił się na początku lat 90. XX wieku. Lubiany przez wszystkich zapewne ze względu na jego ponadczasowość i liberalny charakter, choć nie bez pewnych określonych zasad. Styl glamour łączy wiele z pozoru nie pasujących do siebie elementów np. bogate zdobienia i ornamenty z minimalizmem i prostotą. Dotyczy to każdego przedmiotu, mebli, luster czy lamp. Z pewnością umiejętnie dobrany będzie nadawał wyjątkowego charakteru pomieszczeniu.

Polecamy: Modne wnętrza w stylu skandynawskim

Glamour to jeden z najbardziej popularnych trendów w aranżacji wnętrz polskich domów i mieszkań, a meble i akcesoria dekoracyjne cieszą się coraz to większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego ponieważ styl glamour lubi łączenie i zestawienie z innymi stylami dzięki czemu można stworzyć luksusowe wnętrze.


Jak zauważa Bartosz Góralewski z ekskluzywnej galerii mebli -  glamour to blask, czar, elegancja i przepych zestawione ze sobą z dużą finezją, swobodą oraz z przymrużeniem oka. To podejście „pół żartem – pół serio” do urządzania wnętrz jest w tym przypadku kluczem do sukcesu. Umiejętnie zestawione ze sobą z pozoru niepasujące elementy wystroju mogą dać naprawdę wyjątkowy efekt.

Koniecznie zobacz: Mieszkaj wygodnie i ciesz się życiem – poznaj hygge

Glamour daje swobodę w łączeniu różnych stylów i umożliwia tworzenie ponadczasowych aranżacji – podkreśla Bartosz Góralewski. – We wnętrzach urządzonych w tym stylu z łatwością można się zrelaksować oraz nabrać dystansu do otaczającej nas bylejakości i monotonii wielkomiejskich aglomeracji i życia na wysokich obrotach.
W Polsce glamour zyskał popularność po czasach PRL-owskich, kiedy to chcieliśmy odgonić szarą i nijaką rzeczywistość. Wypełnił nasze wnętrza kolorem, luksusem, wyrafinowaniem i przepychem. W tych czasach styl ten był spełnieniem marzeń i ambicji wielu z nas. Piękne wnętrza pozwoliły się nam poczuć lepiej, z pewnością dlatego go tak Polacy pokochali i będą kochać jeszcze przez wiele lat.

Oświetlenie wnętrz

Stylowa jadalnia, eleganckie meble i interesujące oświetlenie to typowe dla glamour.

Galeria Heban
Pomysł na wnętrze glamour

Sypialnia - stylowe meble i oświetlenie.

Galeria Heban
Gabinet z kominkiem

Stylowe meble do wnętrza.

Galeria Heban
Kanapa pikowana

Czarne meble wyglądają niezwykle elegancko.

Galeria Heban
Eleganckie meble do sypialni

Pięknie tapicerowane łóżko z wezgłowiem.

Galeria Heban
Glamour we wnętrzach

Stylowa biała komoda z podświetleniem pięknie się prezentuje w czerwonym wnętrzu.

Galeria Heban
Stylowe meble we wnętrzu

Piękne czarne wnętrze ze złotymi dekoracjami i meblami.

Galeria Heban
Czerwień to bardzo modny kolor we wnętrzu

Stylowa komoda z szufladami oświetlona piękną lampką.

Galeria Heban
Piękny czarny, zdobiony fotel

Styl glamour we wnętrzu.

Galeria Heban
Meble do mieszkania

Piękne meble to prawdziwy atut wnętrza glamour.

Galeria Heban
Kuchnia otwarta na salon

Glamour jest jednym z najbardziej gorących trendów w urządzaniu wnętrz w polskich domach i nie tylko

Galeria Heban
Pięlny żyrandol w stylu glamour

w przeszłości wnętrza urządzone w stylu glamour świadczyły o dobrym guście i zasobności gospodarzy.

Galeria Heban
Kuchnia z jadalnią

Styl glamour to łączenie pozornie nie pasujących ze sobą przedmiotów.

Galeria Heban


Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Autor: Katarzyna Dębek

Źródło: Galeria Heban

Zobacz także