Grillowane pakuneczki

Składniki:
- 1 główka radicchio (czerwonej cykorii) - najlepiej użyć tylko 8 pierwszych, największych liści
- 250 g sera koziego
- 8 plasterków pancetta (suszonego zwijanego boczku) lub polskiego boczku, ale chudego, najlepiej wędzonego)
- orzeszki piniowe (garstka)
- oliwa z oliwek (2-3 łyżki)
- 8 garści młodych liści szpinaku
- 2 łyżki octu balsamicznego (im starszy, tym lepszy)
Sposób przygotowania:
Oddzielamy 8 pierwszych liści radicchio, myjemy je i osuszamy. Ser kozi kroimy w plasterki - 8 kawałków (mniej więcej 1,5 cm grubości), owijamy w liść radichio, a następnie zawijamy plasterkiem boczku.
Trzymając zawiniątko, przebijamy je patyczkiem do szaszłyków. Podobnie robimy pozostałe porcje. Na talerzu rozlewamy 4 łyżki oliwy z oliwek i moczymy nasz boczek (pomoże to zachować wilgotność potrawy i nie spalić jej na grillu). Przygotowane pakuneczki kładziemy na grill. W tym czasie na suchej patelni prażymy orzeszki, a w garnku lub na patelni blanszujemy umyte liście szpinaku. Upieczone pakuneczki kładziemy na posłaniu ze szpinaku, posypujemy orzeszkami pinii i dekorujemy octem balsamicznym.
Danie nie poleca się jedynie wegetarianom i osobom uczulonym na kozi ser. Dla pozostałych jest to potrawa obowiązkowa w sezonie grillowym.
Smacznego!
Autorka przepisu: Monika Jaworska-Stoppa, Warszawa
Przepis został nagrodzony w konkursie Letnie grillowanie.

grill, piekarnik, kuchnia, przepisy kulinarne, grillowanie, przygotowywanie posiłków, dania z grilla, dania z grilla przepisy, przekąski, jakie dania z mięsa, pomysł na obiad dla gości, pomysł na obiad domowy, obiad przepisy, obiad przepisy kulinarne, obiad przepisy proste, obiad przepisy szybkie, pomysł na obiad przepisy
Opracowanie: Marta Balcerowska
Zobacz także