Grillowanie przez cały rok

Grillowanie przez cały rok

Grille elektryczne to propozycja dla osób, które lubią spotkania ze znajomymi i rodziną przy ruszcie. Nawet gdy pogoda nie zachęca do gotowania pod gołym niebem, urządzenia te pozwolą bez obaw zorganizować grillowanie w domu.

grill elektrycznyGrillowanie tak bardzo spodobało się Polakom, że już niemal nie wyobrażamy sobie sezonu wiosenno-letniego bez choć jednego posiłku przyrządzonego w ten sposób. Obok tradycyjnych urządzeń na węgiel drzewny w sprzedaży dostępne są również grille elektryczne. Ich dużą zaletą jest łatwość obsługi, brak dymu podczas pieczenia, a także wygoda użycia. Ponieważ nie ma konieczności czasochłonnego szykowania paleniska i rozpalania ognia, przygotowanie potraw jest dużo szybsze. Nie trzeba się również martwić o pogodę, a jeżeli za oknem pada, spotkanie można zorganizować w kuchni lub na zadaszonym tarasie.

Każdy fan pieczenia na ruszcie ma swoje ulubione danie przyrządzane w ten sposób. Niezależnie od indywidualnych preferencji na grill najczęściej trafia karkówka, drób, kiełbasa lub kaszanka oraz warzywa. Jednak warto spróbować również nieco bardziej egzotycznych potraw, jak chociażby owoce morza przygotowane według przepisów kuchni japońskiej. Wszystkim wielbicielom grillowania marka elta poleca urządzenia, które pozwolą szybko i łatwo przyrządzić smaczną potrawę. Są wśród nich propozycje zarówno dla tradycjonalistów, jak i osób poszukujących orientalnych inspiracji.

Dla wielbicieli egzotycznych smaków
Stołowe grille Teppan Yaki elta EG109 oraz elta EG108N to urządzenia polecane miłośnikom kuchni japońskiej. Potrawy smaży się na nich w podobny sposób jak na stalowej płycie powszechnie używanej w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzięki nim można poznać smak owoców morza lub warzyw przygotowanych według przepisów kuchni azjatyckiej. Łatwe i zdrowe przyrządzanie posiłków zapewnia odpływ tłuszczu oraz teflonowa powierzchnia, do której nie przywiera jedzenie. Urządzenia posiadają nienagrzewające się uchwyty oraz termostat pozwalający na płynne regulowanie temperatury smażenia. Model elta EG109 jest wyposażony w szklaną pokrywę zapobiegająca pryskaniu tłuszczu, zaś stołowy grill Teppan Yaki elta EG108N wyróżnia się dużą płytą grzewczą, która pomieści porcję jedzenia dla kliku osób.

grill stołowygrill ze szklaną pokrywką

Dla zwolenników tradycyjnej kuchni
Elektryczny grill stołowy elta EG104 posiada duży chromowany ruszt, który można ustawić na trzech wysokościach. Regulowany termostat pozwala na płynną zmianę temperatury pieczenia i dostosowanie jej do rodzaju przyrządzanych potraw. Zdejmowany element grzejący ułatwia czyszczenie urządzenia. Elektryczny grill elta EG104 może być bez problemów przenoszony dzięki wygodnym i nienagrzewającym się uchwytom. Posiada również wyłącznik bezpieczeństwa, który chroni przed przegrzaniem.

Elektryczny grill elta EG115 to propozycja dla osób, które są zwolennikami spotkań pod gołym niebem. Posiada stabilne nogi oraz osłonę przed wiatrem, dzięki czemu urządzenie można postawić w ogrodzie lub na tarasie. Dwa duże chromowane ruszty pozwalają na przyrządzanie porcji jednocześnie dla większej liczby biesiadników. Elektryczny grill elta EG115 wyposażono w dodatkową półkę na przyprawy lub akcesoria kuchenne, które zawsze powinny być pod ręką. Urządzenie posiada nienagrzewające się uchwyty oraz termostat płynnie regulujący temperaturę.

Stołowy grill Teppan Yaki elta EG109
Moc: 1500 W
Stołowy grill Teppan Yaki elta EG108N
Moc: 1500 W
Elektryczny grill stołowy elta EG104
Moc: 220 W
Elektryczny grill elta EG115
Moc: 2200 W

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: elta

Polecamy Ci również

Zobacz także