Grzejniki do każdej łazienki

Łazienka coraz częściej jest traktowana jako miejsce relaksu i pielęgnacyjnych rytuałów. Wbrew pozorom, taką rolę może spełniać zarówno przestronne, jak i małe pomieszczenie. Wszystko zależy od doboru odpowiednich sprzętów i akcesoriów – w tym grzejników, które nie tylko zapewniają ciepło, ale stanowią także niezbędny element łazienkowego wyposażenia.

Grzejniki do każdej łazienki - zdjęcie 1Wybierając rozwiązania grzewcze do łazienki pamiętajmy, że temperatura powietrza powinna być w niej wyższa niż w innych pomieszczeniach i wynosić ok. 24 stopni. Ważny jest także komfort użytkowania.

Dlatego zarówno w małej, jak i dużej łazience bardzo dobrze sprawdza się połączenie drabinkowego grzejnika z ogrzewaniem podłogowym. Grzejnik łazienkowy stanowi niezbędne wyposażenie w każdym domu ze względu na to, że spełnia kilka funkcji – oczywiście grzeje, ale także służy jako wieszak i suszarka na ręczniki czy wilgotną bieliznę.

Z kolei ogrzewanie podłogowe zapewni nam komfortowe warunki, dzięki któremu nie będziemy stąpać mokrymi stopami po zimnej posadzce.

Salon kąpielowy bez ograniczeń

W dużej łazience mamy niemal nieograniczone możliwości. Możemy zamontować wolno stojącą wannę lub jacuzzi, a także zaaranżować kącik do siedzenia czy relaksu. Spora powierzchnia pozwala na zastosowanie dowolnej kolorystyki ścian i płytek, a także dekoracyjnych wykończeń, które można odpowiednio wyeksponować. Ostatnio bardzo modne są aranżacje w stylu retro, nawiązujące do salonów kąpielowych naszych babek.

Do charakterystycznych wyróżników tego stylu należy biel jako główny kolor, meble z naturalnego drewna, stylizowane wanny i umywalki, ściany wykończone boazeryjną lamperią bądź pomalowane na pastelowe kolory. W takim salonie będziemy zapewne spędzać dużo czasu, dlatego warto zadbać o możliwie najwyższy komfort cieplny. Polecane jest zastosowanie ogrzewania podłogowego, dzięki któremu przechodząc z wanny do umywalki czy kącika wypoczynkowego nie musimy zakładać kapci. Aby osiągnąć pożądaną temperaturę w łazience, podłogówkę powinniśmy jednak uzupełnić grzejnikiem.

Grzejniki do każdej łazienki - zdjęcie 2Warto pomyśleć o ozdobnym modelu o przestrzennej formie, na przykład Kea czy Mauritius marki Purmo. Charakterystyczną cechą grzejnika Kea jest niesymetryczne rozmieszczenie poziomych kolek- torów, które jak ramiona oryginalnego wieszaka rozchodzą się raz na lewą, raz na prawą stronę.

Zwraca więc uwagę swoim oryginalnym kształtem, ale ponadto jest oczywiście funkcjonalny – na kolektorach o taki rozmieszczeniu łatwo jest powiesić kilka ręczników. Model wyróżnia się możliwością wyposażenia w szeroki wybór przydatnych akcesoriów, do których należą półeczki na kosmetyki i łazienkowe drobiazgi oraz uchwyty na ręczniki. Kea będzie pasowała właśnie do aranżacji retro.

Z kolei Mauritius to urządzenie do zadań specjalnych. Dzięki możliwości montowania na podłodze może pełnić funkcję ścianki działowej, wyodrębniając w łazience strefy – np. kąpielową i relaksacyjną. Jego duża moc ogrzeje całą przestrzeń łazienki w sytuacji, gdy nie mamy możliwości zamontowania ogrzewania podłogowego. Planując usytuowanie grzejnika pamiętajmy, że zwykle łazienka o sporej powierzchni posiada okno. Grzejnik powinien znajdować się pod nim, żeby ograniczyć straty ciepła, którego najwięcej ucieka przez szyby.

Funkcjonalnie i wygodnie
Mała łazienka niestety jest zwykle nieodłącznym elementem starszych mieszkań. Ale nie oznacza to, że musimy rezygnować z komfortu! Kluczem do atrakcyjnego i wygodnego wnętrza jest zadbanie o spójność wystroju i ograniczenie liczby sprzętów poprzez wybór tych najbardziej funkcjonalnych. Dobór odpowiedniego grzejnika pozwoli nam uzyskać dodatkową przestrzeń na suszenie ręczników i ubrań przez cały rok oraz uatrakcyjnić wystrój łazienki. Idealny grzejnik do małej łazienki to Muna marki Purmo. Model ten charakteryzuje się szerokimi, płaskimi kolektorami, dzięki czemu wygląda oryginalnie i nowocześnie, jednocześnie porządkując wnętrze. Jest bardzo praktyczny – charakterystyczna forma kolektorów ułatwia wieszanie ręczników, ponadto do można do niego dobrać użyteczne wieszaki.

Jeśli chodzi aranżację niewielkiej łazienki, to zawsze sprawdza się styl minimalistyczny, zakładający użycie niewielkiej palety zwykle jasnych kolorów oraz prostych sprzętów. Drugą opcją jest zastosowanie intensywnych, soczystych barw. Ożywią wnętrze, a przy okazji są bardzo praktyczne – ewentualny bałagan nie będzie się nadmiernie rzucał w oczy. Zastosowanie kilku kolorów pozwoli nam ponadto rozdzielić strefy użytkowe w łazience i wywołać wrażenie ładu.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Purmo

Polecamy Ci również

Zobacz także