Grzejniki wielofunkcyjne

grzejnik dekoracyjny Obok grzejników, które służą jedynie do ogrzewania pomieszczeń i suszenia mokrych tkanin, coraz częściej znaleźć można także modele wielofunkcyjne. Zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu to tylko jedno z ich zadań. Są modele, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają one jak typowe grzejniki.

Grzejniki wielofunkcyjne mogą być wyposażone w lustro, jak Zehnder yucca mirror czy Zehnder nova mirror. Są one tak dekoracyjne i niebanalne pod względem formy, że element lustrzany niemal zupełnie odwraca uwagę od elementów grzewczych. W grzejniku Zehnder yucca mirror lustro stanowi jednocześnie osłonę dla pionowych kolektorów zbiorczych. Przyjemne ciepło w pomieszczeniu zapewnia 40 poziomych rurek w pakietach po pięć. Model ten dostępny jest w jednym rozmiarze (wys. 1766 mm, szer. 600 mm), w wariancie lewym i prawym.

Standardowym kolorem jest biały RAL 9016, ale możliwe są również wszystkie kolory z palety Zehnder oraz wykończenie chrom. Grzejnik Zehnder nova mirror składa się z pionowych profili, między które wkomponowany jest wysoki i wąski element lustrzany. Ta efektowna ściana grzewcza oferowana jest w dwóch szerokościach – 638 i 780 mm, przy wysokości 1800 mm; standardowo w odcieniu białym RAL 9016, zaś na życzenie we wszystkich kolorach z palety Zehnder. Grzejniki wyposażone w lustro doskonale nadają się do przedpokoju lub salonu – zwłaszcza Zehnder nova mirror za sprawą niewielkiej głębokości zabudowy zmieści się nawet w wąskim korytarzu. Dzięki oryginalnemu wzornictwu mogą stać się interesującą, a przy tym bardzo funkcjonalną ozdobą wnętrza.

Drugą grupę stanowią pomysłowe grzejniki-ławki. W modelach takich jak Zehnder charleston relax, Zehnder charleston bank czy Zehnder charleston bank radiator grzejnik o konstrukcji członowej ukryty jest pod siedziskiem. W dwóch pierwszych produktach żeberka są pionowe, natomiast trzeci złożony jest z poziomych elementów grzewczych. Zehnder charleston relax jest dostępny w dwóch długościach – 800 i 1000 mm (łącznie z ławeczką) – przy wysokości całkowitej 435 mm, dwa pozostałe należą do tzw. grzejników „na miarę”, czyli są oferowane w bardzo dużym wyborze rozmiarów. Równie bogata jest paleta barw, w jakich można zamówić wspomniane grzejniki – aż 700 odcieni.

grzejnik wielofunkcyjnygrzejnik z lustremgrzejnik łazienkowy
Wszystkie trzy modele mają praktyczne zalety grzejnika, z którego się wywodzą: oddają dużą cześć ciepła przez przyjemne promieniowanie, są estetyczne, łatwe do utrzymania w czystości i bezpieczne w użytkowaniu dzięki łagodnie zaokrąglonym liniom członów. Dodatkową korzyścią jest oczywiście siedzisko, które może być wykończone na różne sposoby. To właśnie ono sprawia, że grzejniki tego typu są odpowiednie do każdego rodzaju pomieszczeń, w szczególności do holu, ogrodu zimowego czy siłowni.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Zehnder

Polecamy Ci również

Zobacz także