Helmut Jahn – architekt i twórca nowoczesnego piękna

0
Helmut Jahn – architekt i twórca nowoczesnego piękna

Zawód architekta to zdecydowanie zajęcie dla najlepszych, ponieważ wymaga ogromnej wiedzy popartej doświadczeniem. Niesie ze sobą także wielką odpowiedzialność – nie tylko za mieszkańców i użytkowników swoich budowli, lecz także za historię, którą tworzy każdy nowy budynek na tle miasta.

Historia zna wielu wybitnych architektów, dzięki którym powstały najwspanialsze budowle świata. Współczesne konstrukcje wymagają często coraz więcej pomysłowości i profesjonalnej wiedzy. Dlatego największymi inwestycjami zajmują się architekci najwyższej klasy. Jednym z nich jest światowej sławy Helmut Jahn, twórca m.in. Sony Center w Berlinie, State of Illinois Center w Chicago oraz wielu innych prestiżowych budynków. Wśród jego dzieł jest od 2014 roku ekskluzywny, mieszkalny drapacz chmur Cosmopolitan Twarda 2/4 w Warszawie. Za jego szklaną fasadą znajdują się luksusowe apartamenty. Warszawa to idealne miejsce dla nowoczesnych budynków o ponadczasowej prostocie i najwyższej jakości.

Helmut Jahn – architekt i twórca nowoczesnego piękna

Niemiecka precyzja i doświadczenie
Helmut Jahn urodził się w 1940 roku w Norymberdze. Doskonałe wykształcenie zapewnił mu Uniwersytet Techniczny w Monachium, a także Institute of Technology, na którym skończył studia podyplomowe. Jahn jest autorem wielu prestiżowych budynków na całym świecie. Swoją karierę rozpoczął jeszcze w latach 70. XX wieku, dlatego może poszczycić się imponującą wiedzą w dziedzinie architektury. Jego najnowsze dzieło, Cosmopolitan Twarda 2/4, to najlepszy dowód na kunszt, który posiadł. W każdym apartamencie znajduje się całkowicie przeszklona ściana – od sufitu do podłogi, która umożliwia podziwianie niezwykłej panoramy miasta, a dzięki wykuszom można spoglądać także na boki. Duże okna są otwierane i uchylne, zapewniają dostęp do świeżego powietrza, co jest wyjątkiem wśród drapaczy chmur. Cosmopolitan ma 160 metrów wysokości i 44 piętra, na których znajdują się luksusowe apartamenty. Warszawa wciąż czeka na kolejny budynek tej klasy – budowany apartamentowiec Złota 44, zaprojektowany przez Daniela Libeskinda.

Włoskie piękno w kamienicach
Projektując drapacz chmur dla Tacit Investment JS, Helmut Jahn wziął pod uwagę potrzeby wszystkich przyszłych właścicieli apartamentów. Dlatego postanowił uwzględnić w budynku strefę relaksu, w której znajduje się fitness klub, mokra i sucha sauna, jacuzzi, siłownia oraz pomieszczenia klubowe. Mieści się tam także imponujący taras z widokiem na Plac Grzybowski. Wśród znakomitych architektów związanych z tym miejscem są m.in.: pochodzący z Włoch Antonio Corazzim i Polak – Fryderyk Lessel. Byli oni byli autorami projektów kamienic, które okalały plac. Kilka z nich tutaj stoi do dziś, z dumą przypominając o przedwojennej ozdobnej architekturze Warszawy.

Luksusowe apartamenty – Warszawa i jej architektura
Budynek Cosmopolitan Twarda 2/4 stoi w towarzystwie m.in. przedwojennych kamienic i XIX-wiecznego kościoła. Drapacz chmur podkreśla swoim wyglądem ogromny rozwój Warszawy. Jego apartamenty są wyposażone w sprzęt najwyższej klasy i gotowe do zamieszkania. Funkcja Home Management System umożliwia sterowanie instalacjami za pomocą urządzeń mobilnych. Apartamenty posiadają wygodne garderoby, oświetlenie punktowe, rolety, klimatyzację i wbudowane szafy. Łazienki są wykończone włoskim marmurem, w kuchni i łazience znajduje się armatura i ceramika najlepszych, światowych marek, podłogi w apartamentach są wykonane z desek z drewna dębowego. Takie eleganckie wykończenie podnosi wartość nieruchomości i codzienny komfort życia.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Patrycja Nowak

Źródło: cosmopolitan.waw.pl

Zobacz także