Hiacynty doniczkowe

fioletowe hiacyntyAby dodać wnętrzu trochę koloru ustawmy w mieszkaniu różnokolorowe hiacynty.

Ta pięknie pachnąca roślina pobudzi nasz zmysł węchu.
A ponieważ kwiat ten występuje w wielu kolorach (białym, różowym, fioletowym, pomarańczowym i żółtym) oraz w różnym ich nasileniu (od delikatnych pasteli po nasycone kolory), każdy może wybrać coś dla siebie.

Zabawa kolorem i kształtem
Ta różnorodność umożliwia zabawę z wnętrzem i zmienianie jego charakteru w zależności od naszego nastroju. Gdy chcemy stworzyć subtelną i romantyczną atmosferę – wybierzmy pastelowe odcienie, natomiast radosną aranżację otrzymamy przez połączenie kontrastujących ze sobą, intensywnych kolorów. Możliwości jest jeszcze więcej, gdy uświadomimy sobie, że hiacynt doniczkowy różni się wyglądem, w zależności od tego czy jego kwiaty są jeszcze w pąkach czy już w pełni rozwinięte.

Nowocześnie lub klasycznie
Dodatkowy element dekoracyjny otrzymamy wypłukując korzenie z ziemi i umieszczając roślinę
w przezroczystym naczyniu wypełnionym wodą. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie odpowiedniej osłonki lub doniczki. Jeśli użyjemy tradycyjnego naczynia, to kwiat ten nabierze klasycznego charakteru, natomiast umieszczenie go w doniczce o nietypowym kształcie lub kolorze nada mu nowoczesny wygląd.

Idealny na patio lub balkon
Hiacynt może nas cieszyć nie tylko w domu. Jeśli posiadamy balkon bądź patio, warto ustawić tam kilka egzemplarzy tego kwiatu. Na wiosnę można także zasadzić hiacynty w ogródku. W niższych temperaturach, jakie panują na zewnątrz, będą kwitły dłużej.

różowe hiacyntyhiacynty doniczkowehiacynty w doniczce

Informacje dla florystów
Hiacynt wielokwiatowy składa się z kilku, przeważnie od 4 do 7 mniejszych bulw. Każda bulwa wytwarza łodygę i kwiaty. Główki kwiatów nie są duże, ale razem tworzą bajeczny, kwitnący kwiat. Najlepiej przechowywać go w temperaturze od 5 do 10°C, ponieważ wtedy cebulka prawie w ogóle nie rośnie. Kwiat zaczyna kwitnąć w temperaturze od 16 do 20°C i średnio trwa to 21 dni. Okres ten może zostać skrócony, jeśli temperatura będzie wyższa. Utrzymuj bryłę korzeniową umiarkowanie wilgotną. Roślina nie potrzebuje dodatkowego nawożenia. Dobrze jest zaprezentować w kwiaciarni hiacynta w obydwu stadiach rozwoju – zarówno w pąkach, jak i z rozwiniętymi kwiatami.

białe hiacyntyniebieskie hiacyntykwiaty w domu

  

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Biuro Kwiatowe Holandia

Polecamy Ci również

Zobacz także