Idealny Dom i Wnętrze 2009

W dniach 4-6 września br. w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI odbyła się druga edycja targów wnętrzarskich Idealny Dom i Wnętrze. Portal e-mieszkanie.pl był patronem medialnym targów.

Dzięki imprezie można było w szybki i łatwy sposób przejrzeć ofertę firm, porównać jakość i ceny proponowanych artykułów, a także poznać najnowsze tendencje. Targom towarzyszyły liczne imprezy – pokazy, warsztaty, seminaria i szkolenia.

aranżacja sypialnidekoracje i dodatki

Uczestnicy targów
W targach udział wzięło blisko 110 wystawców. Największą grupę prezentowanych produktów stanowiły artykuły dekoracyjne, elementy związane z wystrojem i aranżacją wnętrz, meble mieszkaniowe, artykuły wykończeniowe, sprzęt RTV/AGD oraz wyposażenie kuchni i łazienki. Targi odwiedziło ponad 13000 osób – architektów, projektantów, przedstawicieli branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz, a także hotelarze, restauratorzy, hurtownicy i dystrybutorzy produktów związanych z aranżacją wnętrz mieszkalnych, publicznych i hotelowych. Dużą grupę odwiedzających stanowiły także osoby prywatne zainteresowane zakupem artykułów związanych z urządzaniem mieszkania, domu i ogrodu. Równolegle z targami Idealny Dom i Wnętrze w dniach 5-6 września w hali nr 3 EXPO XXI odbyły się targi mieszkaniowe Tabelaofert.pl. Wspólne zorganizowanie targów stanowi odpowiedź na stale rosnące, mimo spowolnienia gospodarczego, zapotrzebowanie na nowe mieszkania i usługi związane z aranżacją i wyposażeniem wnętrz w meble i artykuły dekoracyjne.

EXPO XXI targi Idealny Dom i Wnętrze

Pierwszy dzień dla branżowców
Targi miały formułę mieszaną, biznesowo-konsumencką. Pierwszy dzień targów skierowany był do specjalistów z branży. Zaproszeni architekci, projektanci wnętrz oraz menedżerowie i właściciele hoteli z całej Polski wzięli udział w seminarium i konferencji zorganizowanych przy współpracy ze Stowarzyszeniem Projektantów Form Przemysłowych oraz Polską Izbą Hotelarstwa. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie dla architektów wnętrz, w którym uczestniczyło ponad 130 projektantów z całej Polski. Tematyka seminarium poświęcona została stylizacji przestrzeni mieszkalnej, a motywem przewodnim była ekologia, energooszczędność, ergonomia i eko-design. Gościem specjalnym seminarium była Paola Govoni, wydawca magazynu World Furniture, która poprowadziła wykład na temat trendów we włoskim designie mebli w odniesieniu do sytuacji ekonomicznej wielu państw europejskich. Konferencja dla branży hotelarskiej skupiła ponad 50 menedżerów i właścicieli hoteli z całej Polski. W spotkaniach mieli okazję zaprezentować się również wystawcy, którzy przedstawili konkretne rozwiązania zastosowane we wnętrzach mieszkalnych i hotelowych.dekoracja ściandodatki i dekoracje

Dla każdego coś innego

Każdy kto odwiedził targi znalazł coś dla siebie. Panowie tłumnie oblegali punkt ABC Remontu, gdzie mistrzowie glazurnicy pokazywali i objaśniali zasady poprawnego remontu łazienki. Panie wsłuchiwały się w wykłady na temat urządzania mieszkania zgodnie z zasadami feng-shui. Ponadto, na scenie prezentacji w hali targowej partnerzy akcji "Mój Świat jest Eko" przeprowadzili cykl wykładów otwartych poświęconych tematyce ekologii i świadomego designu. Dodatkową zaletą targów była możliwość zasięgnięcia bezpłatnej porady ekspertów – architektów i dekoratorów wnętrz. W trakcie targów zorganizowane zostały przez pracownię projektową – Akademia Wolnego Czasu – warsztaty artystyczne dla odwiedzających. Można było spróbować swoich sił m.in. w malowaniu na ceramice i jedwabiu, tworzeniu własnej biżuterii. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszył się także Design Meeting Point – centrum spotkań, odpoczynku, ale też punkt promocji młodego, krajowego wzornictwa. Największym zainteresowaniem cieszyło się, podobnie jak w zeszłym roku, losowanie nagród wśród odwiedzających, którzy kupili bilet wstępu na targi. Kolejna edycja odbędzie się w dniach 3-5 września 2010 roku w EXPO XXI w Warszawie.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Soma

Polecamy Ci również

Zobacz także