Idealny dźwięk

Idealny dźwięk

Współcześnie produkowane telewizory wyróżniają się niespotykaną jakością wyświetlanego obrazu i nieprzeciętną stylistyką. Postępująca miniaturyzacja pozwoliła na produkowanie coraz tańszych modeli wyświetlaczy TV.

To z kolei wymusiło stosowanie coraz tańszych i słabszych przetworników dźwięku - kosztem lepszej jakości obrazu i większej ilości funkcji multimedialnych. Jakość brzmienia uległa degradacji. W rezultacie wraz ze smuklejszymi telewizorami konsumenci otrzymują coraz bardziej bezbarwny i płaski dźwięk, pozbawiony jakichkolwiek detali i głębi.

nowoczesny sprzęt wzmacniający dźwiękWzmacniacz dźwięku

Niech Twój telewizor przemówi

BAR 1 to dwuelementowy system kina domowego składający się z bezprzewodowego subwoofera oraz kolumny projekcyjnej, która tworzy pole dźwiękowe analogiczne do uzyskiwanego
z 5-wolnostojących głośników. System został pomyślany jako gotowe rozwiązanie dla właścicieli płaskich telewizorów LED/LCD i plazmy, którym zależy na minimalistycznych stylowych rozwiązaniach najwyższej jakości. BAR 1 to sprzęt przeznaczony do miejsc, gdzie nie ma możliwości lub potrzeby skorzystania z pełnego zestawu 5.1 oraz adaptacji akustycznej, która często narusza niepowtarzalny wystrój wnętrza.

subwoofer bezprzewodowysubwoofer z kolumną

Kolumna projekcyjna Roth BAR - cieńsza niż Twój telewizor!

Chociaż trudno w to uwierzyć - kolumna projekcyjna Roth Bar 1  jest cieńsza niż większość dostępnych na rynku telewizorów LCD. Ponadto, projektor dźwięku Roth Bar został wyposażony
w rekordową ilość aż 10-przetworników dźwięku wysokiej klasy. To nie koniec innowacji - w Roth BAR 1 zaimplementowano unikalną technologię budowania sceny dźwiękowej opartą na modelu fraktalnym. Oznacza to, że dzięki inteligentnemu systemowi projektowanych odbić dźwięku od ścian w każdym miejscu salonu, usłyszymy tak samo wyraźny, detaliczny i dynamiczny dźwięk. Efekt przypomina zastosowanie dużo droższego zestawu składającego się z 5 kolumn rozstawionych
w salonie - bez zbędnych kabli, bez zbędnych dziur w ścianach, bez kosztownych instalacji.

Bezprzewodowy subwoofer Roth - rekord - 9 metrów zasięgu!

9-metrowy zasięg subwoofera Roth Audio to zdecydowany rekord w tej klasie cenowej. Dodajmy do tego automatyczną instalacje Plug-and-Play oraz grubość raptem 15 cm. Uzyskujemy najbardziej ustawny subwoofer dostępny w komplecie z kolumną projekcyjną. Dzięki 16.5-centymetrowej membranie o wysokim współczynniku wychyłu subwoofer idealnie współpracuje z kolumną projekcyjną gwarantując równomierne rozłożenie pola basowego w całym pomieszczeniu. Bez jakiejkolwiek adaptacji akustycznej.

subwooferzestaw wzmacniający dźwięk

Sprzęt jest kompatybilny z każdym telewizorem, odtwarzaczem Blu-ray/DVD, tunerem satelitarnym/telewizyjnym, które zostały wyposażone w złącza 2xRCA.
Cena: 1699 zł

Specyfikacja techniczna - Roth Bar 1
Kolumna projekcyjna:
8 x 40mm średniotonowych przetworników dalekiego zasięgu
2 x 19mm aluminiowe kopułki wysokotonowe
- moc kompletu 32W RMS
- zakres częstotliwości 180 - 20.000 Hz
- unikalny sposób budowania sceny dźwiękowej oparty na modelu fraktalnym
W komplecie: stojak do kolumny, uchwyty do mocowania na ścianie
Kolor: czarny
Wymiary kolumny projekcyjnej:
szer x wys x gł - 78.2cm x 9.7cm x 5.1 cm
waga: 1.95 kg
Bezprzewodowy subwoofer:
9 metrów zasięgu
wysokiej klasy wzmacniacz HD
16.5cm membrana o wysokim współczynniku wychyłu
130W RMS, 10% THD
zakres częstotliwości 35-180 Hz
łączność - 2.4 Ghz
automatyczna instalacja Plug-and-Play
Wymiary subwoofera:
szer x wys x gł - 26cm x 51.1 cm x 15 cm
waga: 8kg
Kolor: czarny

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Audio Architektura

Polecamy Ci również

Zobacz także