Indywidualne podejście do każdego klienta to dewiza Kärcher

0
Sklep ze sprzętem Kärcher

„Indywidualne podejście do każdego klienta to nasza dewiza” – rozmowa z Tomaszem Kiełkiem, kierownikiem salonu Kärcher Center Łódź

Czym jest sieć sprzedaży Kärcher Center?

Kärcher Center to profesjonalna sieć sprzedaży produktów marki Kärcher licząca już ok. 550 salonów, które działają w aż 80 krajach, także w Polsce. Ideą Kärcher Center jest rozwój ogólnoświatowej sieci sklepów, jednorodnych zarówno pod względem prezentacji produktów, jak i najwyższej jakości obsługi klientów. Warto w tym miejscu wspomnieć, że to właśnie polska organizacja tego kanału dystrybucji, obsługa sprzedaży i serwisu oraz kwalifikacje pracowników są bardzo dobrze oceniane, czego dowodem jest wyróżnienie otrzymane przez Kärcher Sp. z o.o. w czerwcu 2016 roku na Kärcher Center Meeting.

Aktualnie na terenie naszego kraju działają już 23 salony Kärcher Center, z czego 7 prowadzonych jest bezpośrednio przez Kärcher Sp. z o.o. Jednym z nich jest salon Kärcher Center Łódź, w którym właśnie się znajdujemy. Nasz salon firmowy, obecny na rynku od 2013 roku, to ponad 100 mkw. powierzchni wystawowej, na której w ciągłej ekspozycji posiadamy pełną ofertę produktów linii Home & Garden, czyli urządzeń czyszczących dla domu i ogrodu oraz Professional, a więc specjalistycznego sprzętu czyszczącego do profesjonalnych zastosowań. Przy salonie funkcjonuje również autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń marki Kärcher. Realizując filozofię firmy od początku naszej działalności stawiamy na solidność, profesjonalizm i jakość obsługi.

Marka Kärcher kojarzona jest zazwyczaj z urządzeniami wykorzystywanymi przez profesjonalistów. Czy oferta firmy Kärcher faktycznie dedykowana jest wyłącznie dla firm i wykorzystania przemysłowego, czy też przysłowiowy Kowalski, a więc klient indywidualny ma szansę otrzymać produkty, które przeznaczone są do użytku domowego?

W salonie Kärcher Center Łódź, podobnie jak w pozostałych punktach sprzedaży naszej firmy na terenie całego kraju, posiadamy pełną gamę produktów dedykowanych dla profesjonalistów oraz użytkowników prywatnych. Salon podzielony jest na dwie części. Pierwsza część – Professional, oznaczona kolorem antracytowym, poświęcona jest profesjonalistom. Natomiast druga – Home & Garden, oznaczona barwą żółtą, przygotowana jest przede wszystkim z myślą o odbiorcach indywidualnych, a więc prezentuje urządzenia przeznaczone do zastosowania w warunkach domowych. Katalog produktów z grupy Home & Garden obejmuje m.in.: odkurzacze i odkurzacze parowe, stanowiska do prasowania, myjki do okien, szczotki elektryczne, zamiatarki, froterki, systemy nawadniania i wiele innych.

Pełny asortyment dostępny jest w naszym salonie, dzięki czemu można go obejrzeć, dotknąć i poznać jego możliwości. Nasi pracownicy bardzo chętnie opowiedzą o funkcjach każdego z urządzeń i zaprezentują ich możliwości. Oferowane przez nas urządzenia znacznie ułatwiają zachowanie czystości zarówno w domu, jak i w jego otoczeniu. Ponadto obszerna oferta akcesoriów dostępnych w salonie sprzedaży pozwala rozbudować możliwości zastosowania każdego z produktów grupy Home & Garden.

Jaką ofertę przygotowaliście Państwo obecnie dla profesjonalistów?

Wychodząc naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom naszych klientów, marka Kärcher nieustannie rozwija, doskonali i rozszerza katalog oferowanych produktów. Proponujemy obecnie profesjonalne rozwiązania dla biznesu począwszy od urządzeń wysokociśnieniowych, odkurzaczy, szorowarek automatycznych, urządzeń do czyszczenia wykładzin, zamiatarek, odśnieżarek, parownic i odkurzaczy parowych, sprzętu służącego utrzymaniu czystości terenów zielonych i odzieży ochronnej, aż po myjnie cystern i zbiorników, myjnie samochodowe oraz urządzenia komunalne. Nasi doradcy w salonie sprzedaży, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, pomagają w doborze najbardziej optymalnych rozwiązań zgodnie z indywidualnymi potrzebami każdego klienta.

Salony Kärcher Center to oczywiście możliwość bezpośredniego zakupu sprzętu dla domu oraz do użytku profesjonalnego, lecz proponujecie Państwo swoim klientom także inne usługi, prawda?

Oczywiście. Przede wszystkim od pierwszego kontaktu z klientem pomagamy mu zidentyfikować i ocenić jego potrzeby, a następnie dobrać odpowiednią technologię. Trafność dokonanego wyboru możemy następnie zweryfikować poprzez przeprowadzenie testu wybranego urządzenia bezpośrednio u klienta i w warunkach, w jakich będzie on faktycznie dane urządzenie w przyszłości wykorzystywał. Ponieważ kompleksowa obsługa klienta jest priorytetem firmy Kärcher, na miejscu zapewniamy również profesjonalny serwis oferowanego przez nas sprzętu, a także prowadzimy sprzedaż części zamiennych. Naszą ofertę uzupełnia Kärcher Rent, czyli wynajem krótko i długoterminowy. Do dyspozycji klientów oddajemy pełną gamę urządzeń dostępnych od ręki. Oferta najmu skierowana jest zarówno do przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

W jaki sposób chciałbym Pan zachęcić klientów do odwiedzenia salonu Kärcher Center Łódź i skorzystania z oferty Państwa firmy?

Naszą dewizą jest indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta. Zależy nam na tym, aby klienci zawsze odczuwali satysfakcję z zakupów w naszej firmie. Jesteśmy przekonani, że jest to możliwe tylko w przypadku dokonania świadomego wyboru zarówno rodzaju urządzenia, jak i właściwego doboru jego parametrów. Dlatego chcemy dzielić się z klientami naszym doświadczeniem i zawsze służyć fachowym doradztwem, aby nasi obecni oraz przyszli klienci osiągali swoje cele jeszcze szybciej i pewniej.

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także