Inspirująca aranżacja małego mieszkania

Inspirująca aranżacja małego mieszkania

Aranżacja małego mieszkania zawsze jest dużym problemem. Funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni trudno pogodzić z fajnym stylem, ale na szczęście nie jest to zadanie niemożliwe.

fotel do salonu

Kolorowe meble i dodatki do mieszkania.

połączenie salonu i jadalni

Nowoczesna aranżacja małego mieszkania.

aranżacja jadalni i salonu

Kolorowa aranżacja małego mieszkania.

nowoczesna kuchnia

Pomysł na meble do kuchni.

wystrój sypialni

Kolorowa sypialnia.

Małe mieszkanie - nowoczesne, ale przytulne

Świetnym przykładem ciekawej aranżacji małego mieszkania jest ten barceloński „lofcik”. Nie dość, że udało się stworzyć naprawdę oryginalne wnętrze pomimo niewielkiego metrażu, to w dodatku jest ono nowoczesne, a jednocześnie przytulne. Niestety dość często wnętrza nowoczesne, czy industrialne, wyglądają ciekawie, ale są na tyle zimne i sterylne, że trudno wyobrazić sobie spędzenie w nich np. chłodnego listopadowego wieczoru.

A jednak nowoczesne wnętrze może mieć zdecydowanie „ludzkie oblicze”. W tym mieszkaniu zastosowano sporo czysto industrialnych elementów - zwróćcie uwagę na odsłonięte elementy instalacji, pozbawione tynku fragmenty ścian, czy stalowe elementy w wystroju kuchni. Ale jednocześnie jest sporo drewna w naturalnym, ciepłym kolorze oraz strategicznie rozmieszczone dodatki w żywych, energetycznych barwach. Dzięki temu całość sprawia bardzo przytulne wrażenie domowego komfortu i ciepła, nie tracąc nic z industrialnego charakteru.

Zobacz też: Parawany pokojowe, czyli jak podzielić przestrzeń bez ścian działowych

Funkcjonalny podział małego mieszkania

Na uwagę zasługuje też połączenie zabudowy kuchni z łazienką oraz sypialnią – brzmi to może nieco karkołomnie, ale wygląda całkiem ciekawie i funkcjonalnie (przynajmniej dla „mniej wysokich” osób). Taka aranżacja małego mieszkania pokazuje, że dobry pomysł i konsekwencja w jego realizacji, pozwalają oswoić nawet trudną i niewielką przestrzeń.

Oceń artykuł
5,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: freshome.com

Polecamy Ci również

Zobacz także