Inspirujące propozycje rozwiązań oświetlenia łazienkowego

Inspirujące propozycje rozwiązań oświetlenia łazienkowego

Oświetlenie pełni coraz ważniejszą funkcję w kreowaniu przestrzeni. Ten trend nie omija łazienek. Jednak oświetlenie łazienkowe musi być nie tylko piękne, ale też funkcjonalne i – bezpieczne.

Łazienkowe oprawy oświetleniowe przeżywają prawdziwą rewolucję. Ich coraz bardziej wyszukane formy odpowiadają rosnącym wymaganiom osób urządzających wnętrza i dają prawdziwe pole do popisu w aranżacji przestrzeni. Jednak musimy pamiętać, że łazienka jest miejscem specyficznym, a od jej oświetlenia nie wymaga się wyłącznie walorów dekoracyjnych. Zabiegi pielęgnacyjne, które wykonujemy w łazienkach wymagają odpowiedniego oświetlenia – jasnego, ale nie oślepiającego. Lustra, które w łazienkach są nieodzowne również muszą być odpowiednio oświetlone.
Innym aspektem jest bezpieczeństwo. Oprawy łazienkowe muszą być bezpieczne – te, które znajdują się w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt z wodą powinny być odpowiednio szczelne (klasa IP44 i IP 65). Kolejną ważną cechą nowoczesnego oświetlenia łazienki jest zróżnicowanie form, tak aby pasowały do wnętrz urządzonych w różnych stylach.
Coraz częściej, obok rozwiązań tradycyjnych, stosowane i doceniane są systemy LED. Energooszczędne i wszechstronne, w łazienkach sprawdzają się bardzo dobrze, zarówno w oprawach oświetleniowych różnego rodzaju, jak i w postaci taśm, tworzących dekoracyjne i funkcjonale podświetlenie elementów wyposażenia. Prezentujemy kilka konkretnych i inspirujących rozwiązań oświetlenia łazienkowego, które proponuje Aurora Technika Świetlna – wyłączny dystrybutor na Polskę produktów brytyjskiej firmy Astro Lighting.

Eleganckie lusterka powiększające z podświetleniem

Powiększające lusterko z podświetleniem do znakomite rozwiązanie w każdej łazience. Lustro zapewnia pięciokrotne powiększenie, co ułatwia niezwykle precyzyjne wykonywanie wszelkich zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Dodatkową zaletą jest przyjazne ledowe oświetlenie. Lusterko z podświetleniem jest umieszczone na przegubie, dzięki czemu można regulować ich ustawienie. W ofercie Astro Lighting dostępne są różne modele luster z podświetleniem – różnych kształtów i wielkości i wymiarach.

Podświetlane lusterko NiimiPowiększające lusterko z podświetleniem - NiimiPodświetlane lusterko powiększające Genova 0356Podświetlane lusterko powiększające Niro 0482 PlusPodświetlane lusterko powiększające Niro 0485Poświetlane lusterko powiększające Niro 0485Poświetlane lusterko powiększające Gena 0488Poświetlane lusterko powiększające Gena Plus 0526Poświetlane lusterko powiększające Niimi 0760Poświetlane lusterko powiększające Niimi 0815Poświetlane lusterko powiększające Torino 0355

Oświetlenie montowane na lustrze

Możliwość zamontowania oświetlenia bezpośrednio na lustrze daje bardzo ciekawy efekt aranżacyjny. Dodatkową zaletą jest to, że można zastosować szersze lustra, które optycznie powiększą łazienkę. Ponadto takie umiejscowienie oświetlenia zapewnia korzystne i bardziej wydajne rozchodzenie się światła. Astro Lighting oferuje rozwiązanie umożliwiające montaż bezpośrednio na lustrze zarówno bocznych kinkietów, jak i podłużnych opraw, które instaluje się wzdłuż górnej lub bocznych krawędzi lustra.

Oświetlenie montowane na lustrze Romano 1Oświetlenie montowane na lustrze Roma 0588Oświetlenie montowane na lustrze ArezzoOświetlenie montowane na lustrze Mashiko 900Oświetlenie montowane na lustrze MonzaOświetlenie montowane na lustrze Palermo 900Oświetlenie montowane na lustrze Talli 300

Oświetlenie sypialni połączonej z łazienką

Modnym obecnie trendem jest łączenie sypialni i łazienki. Takie rozwiązanie wymaga szczególnego doboru akcesoriów, tak żeby pasowały one do obydwu stref pomieszczenia. Astro Lighting oferuje m.in. eleganckie kinkiety, które można stosować i w sypialni, i w łazience (specjalny zestaw uszczelniający zapewnia im spełnienie norm odporności na wodę – klasa IP 44).

Oświetlenie sypialni i łazienki MomoOświetlenie sypialni i łazienki AzumiOświetlenie sypialni i łazienki Lloyd Oświetlenie sypialni i łazienki MomoOświetlenie sypialni i łazienki Momo singleOświetlenie sypialni i łazienki Momo singleOświetlenie sypialni i łazienki Park Lane GrandeOświetlenie sypialni i łazienki Parklane

Oświetlenie kabiny prysznicowej

Biorąc prysznic najczęściej jesteśmy skazani na korzystanie z „ogólnego” oświetlenia łazienki. Są jednak dostępne oprawy oświetleniowe, które można montować bezpośrednio pod prysznicem. Muszą one mieć klasę szczelności IP65. Takie oprawy to seria lamp KOS, oferowanych przez firmę Astro Lighting.

Oprawy łazienkowe dekoracyjne i stylowe

Łazienkowe oprawy mogą mieć różny styl i charakter. Do rozwiązań uznawanych za najbardziej klasyczne i dekoracyjne są kryształowe lampy. W łazience możemy zdecydować się np. na dekoracyjny kryształowy plafon Asine. Sprawdzi się on szczególnie dobrze w łazience w stylu glamour.
Inną propozycją są oprawy oświetleniowe w wykończeniu srebrnym i złotym (Aurora Satina Gold, Aurora Satina Silver). Są one dostępne w różnych kształtach, dzięki czemu możemy zastosować je w łazienkach urządzonych w rozmaitych stylach – od nowoczesnego (minimalistyczne oprawy okrągłe, kwadratowe i prostokątne), zadecydowanie klasyczne (oprawy o bardziej fantazyjnych kształtach). Ciekawą propozycją do łazienek o bardziej klasycznym wystroju są również kinkiety Biarritz.

Kryształowy plafon do łazienki Asini Elegancji plafon łazienkowy AsiniKinkiety BiarritzKinkiet BiarritzKinkiet Nena 7569Oprawa oświetleniowa w złotym matowym wykończeniu MashikoOprawy oświetleniowe w złotym matowym wykończeniu Mashiko 360Oprawa oświetleniowa w złotym matowym wykończeniu NenaOprawa oświetleniowa w złotym wykończeniu ParklaneOprawa oświetleniowa w złotym wykończeniu RivaOprawa oświetleniowa w złotym wykończeniu RivaOprawa oświetleniowa Satina Gold 1317Oprawa oświetleniowa Satina Gold 1321Oprawa oświetleniowa Satina Gold 1328Oprawa oświetleniowa Satina Gold 1333Oprawa oświetleniowa Satina Gold 1338Oprawa oświetleniowa Satina Gold 1361Oprawa oświetleniowa Satina Gold 1386Oprawa oświetleniowa Satina Gold 1387Oprawa oświetleniowa Satina Gold 1388Oprawa oświetleniowa Satina Gold 1389


Więcej inspirujących propozycji rozwiązań oświetlenia łazienkowego znajdziesz na stronie aurorats.pl wyłącznego dystrybutora produktów brytyjskiej firmy ASTRO LIGHTING

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Aurora Technika Świetlna

Polecamy Ci również

Zobacz także