Inteligentne lodówki

Inteligentne lodówki

nowoczesna lodówka

Inteligentne urządzenia już dawno przestały być filmową ciekawostką. Sprzęty tego typu na dobre zagościły w naszych domach, ułatwiając codziennie obowiązki. Dobrym tego przykładem są na przykład lodówki.

Co potrafią nowoczesne lodówki?

Nikogo już nie dziwią niewielkie ekrany LCD umieszczone na lodówkach, informujące na bieżąco o pracy urządzenia. Jednak producenci poszli o krok dalej i w trosce o nasz czas upowszechniają systemy, które m. in. pozwalają na szybsze schłodzenie danego rodzaju produktu. W dobie ekologii nie zapomniano również o optymalizacji zużycia energii. Pozwala to nie tylko chronić środowisko, ale również i nasze portfele. Natomiast funkcja utrzymywania stałej temperatury na wszystkich poziomach lodówki podtrzymuje świeżość produktów i zapobiega ich psuciu.

To tylko niektóre z zadań realizowanych przez nowoczesne lodówki. Najwięksi producenci prześcigają się wprowadzając kolejne rozwiązania. Najciekawsze propozycje na rynku prezentują południowokoreańscy giganci, firmy Samsung i LG.

inteligentna lodówkaLodówka Samsung RL 58 GRGIH

Urządzenie posiada półki z bezpiecznego szkła, które są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu. Są one odporne na pęknięcia czy zarysowania, a ich wytrzymałość na obciążenie jest kilkukrotnie wyższa od standardowych półek. System Smart Eco maksymalizuje efektywność energetyczną. Odbywa się to poprzez wykorzystanie specjalnych czujników oraz dostosowanie pracy sprężarki do zmian temperatury wokół sprzętu. Dzięki pomysłowości twórców posiadacze tej lodówki nie muszą się już obawiać o świeżość pozostawionych produktów gdy wyjadą na wakacje. W przypadku kilkudniowych wyjazdów, dzięki funkcji Wakacje, urządzenie utrzymuje stałą temperaturę nie dopuszczając do zepsucia się schowanych w nim produktów. System Space Max to z kolei odpowiednie ułożenie półek, które zapewnia więcej wolnej przestrzeni. Lodówkę Samsung RL 58 GRGIH można kupić w wielu sklepach internetowych.

Lodówka LG GB5237PVEW

Do inteligentnych lodówek należy również model LG GB5237PVEW (Okazje.info). Wyposażono go w system No Frost, który eliminuje powstawanie lodu w zamrażarce, co oznacza brak konieczności jej rozmrażania. Ma to również wpływ na mocniejsze mrożenie produktów oraz łatwość czyszczenia urządzenia. System Multi AirFlow gwarantuje prawidłowy obieg chłodnego powietrza w lodówce, przez co zapewnia dłuższą świeżość produktów. Kontrolując ruch zimnego powietrza lodówka zapewnia niską temperaturę na wszystkich poziomach. W trosce o długą trwałość takich artykułów jak mięso, ryby i wędliny lodówkę wyposażono w funkcję Fresh O Zone, która aktywuje specjalną strefę o obniżonej temperaturze. Wszystkie te funkcje można uruchamiać bez otwierania lodówki, a to dzięki czytelnemu zewnętrznemu panelowi, wyposażonemu w jasny wyświetlacz LED.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: okazjeinfo

Polecamy Ci również

Zobacz także