Inteligentne rozwiązania do domu – FIBARO na Forum Dobrego Designu

0
Inteligentne rozwiązania do domu – FIBARO na Forum Dobrego Designu
FIBARO było jednym z wystawców na tegorocznym Forum Dobrego Designu.

Za nami V edycja Forum Dobrego Designu, które odbyło się 6 grudnia w Warszawie. To wydarzenie przyciągnęło wielu zwiedzających i wystawców, jednym z nich była firma FIBARO.

Forum Dobrego Designu to coroczna impreza, która z roku na rok przyciąga coraz więcej wystawców oraz zwiedzających. Towarzyszą jej liczne i ciekawe prelekcje, podczas których można zapoznać się z nowoczesnymi trendami i rozwiązaniami. To także miejsce spotkań z wystawcami, dzięki którym na własne oczy i namacalnie można poznać oferowane przez nich produkty.
Na tegorocznym spotkaniu w Domu Braci Jabłkowskich można było spotkać się z przedstawicielami FIBARO. To polska firma, która działa  w branży Internetu Rzeczy, a dokładniej tworzy rozwiązania dla inteligentnych domów. FIBARO rozwija i produkuje wszystkie urządzenia w fabryce w Poznaniu. Firma zatrudnia niemal 350 pracowników.

FIBARO produkuje rozwiązania do domu, dzięki którym staje się on bardziej bezpieczny, nowoczesny, inteligentny, a przede wszystkim sprawia, że jego mieszkańcom żyje się łatwiej. System FIBARO to kompletny ekosystem umożliwiający zintegrowanie wielu urządzeń domowych. Produkty FIBARO pozwalają na sterowanie urządzeniami RTV i AGD, oświetleniem, temperaturą, roletami, zamkami, bramami, systemem podlewania, monitoringiem czy alarmem. Z każdego miejsca na świecie możemy regulować temperaturę w pomieszczeniu, zgasić światło czy otworzyć furtkę dzieciom podczas naszej nieobecności. Te i wiele innych zalet sprawia, że produkty FIBARO podwyższają komfort życia, bezpieczeństwo i to co jest kluczowe – mogą ułatwić obniżenie rachunków. Przykładowo – niedawno premierę miał nowy produkt FIBARO, głowica termostatyczna,  która pozwala oszczędzić nawet do 43% na kosztach ogrzewania. Z tych względów system FIBARO podbija także rynki zagraniczne. Produkty tej firmy można znaleźć na 6 kontynentach, w przeszło 100  krajach.Produkty FIBARO, oprócz dobrej jakości, mogą się pochwalić designerskim wyglądem, stąd ich obecność na tegorocznym Forum Dobrego Designu. Już do tej pory wyróżnione zostały one takimi nagrodami jak IF Design Award, Top Design Award oraz International Design Award.

Wszyscy, którzy odwiedzili stoisko FIBARO mogli porozmawiać z przedstawicielami firmy, zadawać pytania i przede wszystkim zapoznać się z produktami i ich działaniem. Przedstawiciele FIBARO podkreślali, że ich smart home to technologia, która pozwala spojrzeć na mieszkanie z nowoczesnej perspektywy. Na miejscu można było się również zapoznać z elementami inteligentnego dom. System FIBARO składa się:

  • centrali, która odpowiada za komunikację z wszystkimi urządzeniami systemu smart home (można ją porównać do mózgu),
  • sensorów, które gromadzą dane z otoczenia i wydają polecenia czujnikom do wykonania akcji (można je porównać do zmysłów),
  • oraz moduły wykonawczych – te z kolei umożliwiają sterowanie urządzeniami (przypominają mięśnie).

Pracownicy FIBARO z chęcią odpowiadali na pytania i pokazywali możliwości produktów. Każdy, kto odwiedził ich stoisko, mógł się przekonać, że produkty są zarówno dobre jakościowo jak i wizualnie, dzięki czemu mogą wpasować się do zróżnicowanych wnętrz.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Autor: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także