Interbud – inspiracje i praktyczne rozwiązania

Interbud – inspiracje i praktyczne rozwiązania

Poznajcie praktyczne rozwiązania, które pomogą Wam stworzyć komfortowe i funkcjonalne domy i mieszkania.

Targi Interbud - praktyczne rozwiązania

Mieszkania bez kaloryferów

Ogrzewanie pochłania nawet 70% energii dostarczanej do budynku czy mieszkania. Według wystawców targów Interbud poprawa bilansu energetycznego jest możliwa niemal w każdym pomieszczeniu. Pomagają w tym prezentowane podczas budowlanej wystawy rozwiązania: ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, kotły gazowe oraz systemy ogrzewania nadmuchowego, które skutecznie mogą zastąpić grzejniki. Do oszczędzania energii przekonywać będą także producenci drewnianych materiałów budowlanych, ekologicznych cegieł i domów pasywnych, w których zapotrzebowanie na energię jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach.

Wygodne pomieszczenia. Porady ekspertów

Podczas targów architekci oraz dekoratorzy doradzą, jak zaprojektować dom i wyposażyć wnętrza. Opowiedzą, na co zwrócić uwagę, wybierając meble oraz jak przeprowadzić ich renowację. Zaprezentują także szklane elementy wystroju, kominki do każdego rodzaju pomieszczeń, czy przygotowywane pod wymiar żaluzje. U specjalistów będzie można zasięgnąć porad dotyczących planowania i finansowania inwestycji. Zwiedzający będą mogli również poznać ofertę łódzkich deweloperów i biur nieruchomości posiadających gotowe już projekty domów albo serię domów do samodzielnego montażu

Zielone dachy i całoroczne ogrody

Tłumienie hałasów, zapobieganie stratom ciepła i dobre miejsce wypoczynku to główne cechy technologii sadzenia roślin na budynkach, która zyskuje coraz większe zainteresowanie. Mowa o nich będzie podczas towarzyszącego targom VII Ogólnopolskiego Salonu Praktyki Dekarskiej. Kilkuset dekarzy, blacharzy i cieśli weźmie udział w spotkaniach poświęconych technikom kładzenia dachów i elewacji. Zaplanowano też pokazy układania pokryć dachowych, akcesoriów oraz mistrzostwa sztuki dekarskiej. Swoją ofertę zaprezentują także firmy ogrodnicze, które pokażą rozwiązania dotyczące przydomowej architektury.

Targi Interbud - inspiracje

PRZEWODNIK TARGOWY

Domy do samodzielnego montażu Seria domów „SOLINA” to wysoka jakość i przystępna cena. Prefabrykowane elementy domów o specjalnie zaprojektowanej konstrukcji dostarczane są na place budowy wraz z instrukcją montażu i niezbędnymi do jego przeprowadzenia materiałami złącznymi.
FUTURADOM, stoisko nr 32

Nowa odsłona granitu

Granit zeszkliwiony do grubości 5 mm i sklejony ze szkłem 10 mm. Dzięki tej technologii jest możliwe podświetlenie kamienia i zastosowanie go zarówno jako elementu dekoracyjnego, jak i użytkowego. Podświetlone schody, blaty, elementy ścian są lekkie, wyglądają efektownie i oryginalnie.
GALERIA KAMIENI, stoisko nr 53

Ekologiczny kocioł SZTOKER

Posiada automatyczny podajnik na paliwa stałe. Kocioł nie ma palnika, lecz otwarte palenisko otoczone wymiennikiem ciepła.
KOMIZ, stoisko nr 60

Rewolucyjna butla gazowa - AmeriGas NANO

Ultralekka, bezpieczna i wygodna butla nowej generacji. Dzięki niewielkim rozmiarom i o 40% niższej wadze od tradycyjnych butli stalowych, doskonale sprawdza się w domu i podróży. Wykonana w trójwarstwowej technologii z wykorzystaniem materiału TWINTEX, jest estetyczna, łatwa do transportu i superwytrzymała.
AMERIGAS – stoisko nr 69

Energooszczędne budownictwo mieszkaniowe

Fiński design i naturalne, ekologiczne materiały sprawiają, że mieszkańcy domów Omatalo mają zapewniony pełny komfort i bezpieczeństwo. To energo-oszczędne budownictwo mieszkaniowe z elementów prefabrykowanych jest realizowane w klasie energetycznej A+.
OMATALO, stoisko nr 13

Ekologiczne ciepło w domu

Bezemisyjny system grzewczy budynków metodą płaszczyznową, niskotemperaturową pozwala na wykorzystanie prostego telefonu komórkowego do sterowania i kontroli pracy ogrzewania poprzez komunikat SMS.
POLARHEAT, stoisko nr 13

Wentylacja bez alergii

Rekuperator onyx Premium to główny element systemu wentylacji nawiewno- wywiewnej z odzyskiem ciepła. Zapewnia ciągły dopływ świeżego powietrza, usuwając powietrze zużyte i redukując poziom dwutlenku węgla oraz wilgoci. Zapobiega reakcjom alergicznym, rozwojowi wirusów, bakterii i grzybów.
WI-BUD, stoisko nr F-2

Mieszkania pod klucz

Usługi budowlane na działkach powierzonych „od fundamentów po klucz” ze specjalnym 5% upustem dla odwiedzających targi. Domy do sprzedaży i działki budowlane w promocyjnej cenie.
DYNAMIX, stoisko nr 141

Ultraciepły pustak ceramiczny

Energooszczędne, ekologiczne pustaki ceramiczne TERMOton P+W 25 DIAMENT pozwalają uzyskać niższe rachunki za ogrzewanie. Są trwałe, nie zawierają oraz nie emitują żadnych niebezpiecznych substancji. Są w pełni bezpieczne dla człowieka i tworzą budynki o zdrowym mikroklimacie.
ZCB OWCZARY, stoisko nr 154

Pasywne jednoskrzydłowe okno obrotowe

Bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, „superciepłe” szyby, funkcja obrotowa pozwala na zbudowanie okna jednoskrzydłowego o dużych wymiarach, wykonane w profilu Extremo Eforte z energooszczędnym pakietem szklenia (czteroszybowym), z zawiasem obrotowym
HAUTAU TORNADO. IZOPLAST, stoisko nr 43

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Interbud

Polecamy Ci również

Zobacz także