Jadalnia w domu

Jadalnia w domu

Obecnie wiele mieszkań i domów ma otwartą przestrzeń, którą zazwyczaj tworzy  kuchnia połączona z jadalnią lub salonem.

stół do jadalnitradycyjny stół

Istnieje wiele korzyści z tego połączenia, a mianowicie: łatwiej jest dokonać zmian w takim pomieszczeniu, poprzestawiać meble. Taki układ wpływa także na zbliżenie się do siebie domowników, ponieważ nie ma poczucia odizolowania i odcięcia. Dzięki meblom, oświetleniu czy dywanom można bez problemu nadać pomieszczeniu pożądany charakter.
Otwarta przestrzeń we wnętrzu ma też swoje wady. Domownicy w takich pomieszczeniach mają dużo mniej prywatności, dodatkowo możemy spodziewać się większych rachunków za ogrzewanie. Aranżacja otwartej jadalni nie jest taka trudna jest to kwestia doboru mebli. Na rynku jest dostępnych wiele zestawów do jadalni w różnym stylu, kształcie i wielkości.

okrągły domnowoczesny stół

Mogą być oficjalne i te do codziennego użytku. Stoły, przy których zasiadamy do oficjalnych posiłków są zazwyczaj z drewna, o solidnej, ciężkiej konstrukcji i w kształcie prostokąta. Zestawy do jadalni mniej oficjalnych mogą być wykonane z materiałów innych niż drewno, takich jak szkło, kute żelazo, marmur itp. Kształt stołu może być okrągły, owalny, sześciokątny, kwadratowy lub prostokątny. Sami wybierzcie, która aranżacja podoba Wam się najbardziej.

szklany stół
stół drewniany
stół na cztery osoby
jadalnia w domu
Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: interiorarcade.com

Polecamy Ci również

Zobacz także