Jak i gdzie przechowywać kosmetyki

0
Przechowywanie kosmetyków
Wygodnie jest mieć wszystkie kosmetyki pod ręką. Najlepiej, żeby były w łazience. Niewielu zdaje sobie sprawę, że ciepły i wilgotny klimat panujący w łazience szkodzi niektórym kosmetykom.

Najczęstszym błędem jaki popełniamy przechowując kosmetyki, jest ich trzymanie w łazience. Wysoka temperatura, wilgoć, bakterie niszczą je.

Wysoka temperatura nie sprzyja trwałości kosmetyków. Kiedy szminka coraz słabiej trzyma, to znaczy, że nie  była w prawidłowy sposób przechowywana. Podobna sytuacja jest w przypadku kremów. Tracą ona swoje właściwości, w szczególności substancje aktywne, jak kwasy, witamina C czy retinol.

Warto przeczytać: Zioła i rośliny, które służą do produkcji kosmetyków

Ochrona przed temperaturą


Najlepszym miejscem do trzymania kosmetyków jest lodówka. Ta stojąca w kuchni świetnie się sprawdzi. Jednak czy chcemy, żeby obok warzyw stały lakiery do paznokci, a obok szynki - podkład?
Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zamontowanie małej lodóweczki w sypialni. Można ją elegancko schować w zabudowie toaletki albo w szafie. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystko będzie pod ręką.


Kosmetyki, które trzeba przechowywać w lodówce to m.in.

  • lakiery do paznokci
  • szminki i błyszczyki
  • kosmetyki do oczu
  • kosmetyki bez substancji chemicznych
  • perfumy

Zobacz: Jak urządzić kobiecą łazienkę

Ochrona przed światłem


Kosmetyki powinny być schowane przed światłem, by nie traciły swoich właściwości. Dlatego niezbędne jest zagospodarowanie jednej, dwóch szuflad w szafce czy toaletce. W segregowaniu kosmetyków przydatne są pudełka z przegródkami dostępne w niemal każdym sklepie. Doskonale sprawdzi się też pojemnik na sztućce.

Można też wykorzystać słoiki. Wystarczy wstążeczka, lniany sznurek czy namalowany wzór, żeby zwykły słoik z kosmetykami stał się pięknym dopełnieniem wnętrza. Gdy nasze zdolności artystyczne pozostawiają wiele do życzenia można zainwestować w pojemniki z fioletowego szkła. Kosmetyki przechowywane w tego rodzaju szkle dłużej zachowują swoje właściwości. Dzieje się tak, ponieważ fioletowe szkło przepuszcza do środka tylko promienie UV, które zabijają drobnoustroje.

Co zrobić, żeby pędzle do makijażu były czyste


Pędzle, gabki i inne narzędzia do makijażu muszą być postawione włosiem do góry. Powierzchnie, które bezpośrednio dotykają naszej skóry muszą być przechowywane jak najbardziej sterylnie. By utrzymać pędzle w czystości warto znowu można wykorzystać słoik. Do środka wsypać kulki, kamyczki czy ziarenka kawy, by narzędzia stały stabilnie.  Jest to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również estetyczne.

Zobacz także: Jak wybrać toaletke

Jak przechowywać perfumy


A co zrobić z perfumami? Gdy jest ich coraz więcej i więcej chowanie ich w szafce jest niewygodne. Żeby dostać się do tych na samym końcu, trzeba poprzestawiać wszystkie z przodu. Rozwiązaniem może być ustawienie perfum na paterze do ciasta. Można ją bezproblemowo obrócić, a dodatkowo ustawione na niej buteleczki perfum świetnie sie prezentują na toaletce.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Autor: Anna Skibicka

Polecamy Ci również

Zobacz także