Jak ożywić wnętrze?

dekoracja ścianyJak ożywić wnętrze bez dużego nakładu środków finansowych? Nic prostszego. Wystarczy zastosować jeden mocny akcent – intensywny kolor ściany, mebla czy ornamentu, który nada wnętrzu całkiem nowego, niebanalnego charakteru.

Dla większości z nas najbardziej ekscytująca jest ostateczna dekoracja pomieszczenia. Meble i dodatki takie jak lampy, dywany, zasłony, poduszki i obrazy dopełniają całości. Zastosowanie oryginalnego koloru, wzoru, czy dekoracyjnej faktury sprawi, że wnętrze nabierze wyrazu i będzie pozostawało w pamięci. Niewątpliwą zaletą dodatków jest to, że pozwalają na częste metamorfozy niewielkim kosztem.

Doskonałym tłem dla elementów wyposażenia i dekoracji, szczególnie tych w intensywnych barwach, jest ciemny kolor ścian. Warto zaryzykować i użyć na jednej wybranej powierzchni czerni, grafitu, szarości lub czekoladowego brązu – barw bardzo eleganckich. Ściana pomalowana tak ciemną barwą stanie się najlepszą "sceną" dla aktualnie modnych kolorowych dodatków. Do wymalowań z wykorzystaniem ciemnych barw warto użyć farb o dobrej sile krycia, co pozwoli uniknąć nakładania wielu warstw produktu.

kolor ścianyKolejnym, równie efektownym sposobem zwieńczenia aranżacji jest pomalowanie jednej ze ścian na żywy, ciepły kolor lub wykonanie ornamentu o mocnej barwie na pastelowej powierzchni. W tym ostatnim przypadku możemy wybierać spośród zestawień barw monochromatycznych (bladoniebieski i granat), uzupełniających się (pomarańczowy i czerwony) lub kontrastujących ze sobą (żółty i fioletowy). Oryginalnym pomysłem jest również zastosowanie produktów o zbliżonym kolorze, ale w różnych stopniach połysku. Wówczas farbę matową stosuje się zazwyczaj na dużą powierzchnię, natomiast wzór wykonuje się produktem o wysokim połysku. Ornament, zwłaszcza wyrazisty, dobrze sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach. Nie powinno być go jednak za dużo – wystarczy oryginalny motyw na jednej ścianie.

Nowy kolor jednej ze ścian jest idealnym sposobem na zmianę wyglądu wnętrza dla osób, które lubią eksperymenty i częste metamorfozy. Intensywne kolory rzucają się w oczy i o to właśnie chodzi. Tak ozdobione mieszkanie będzie oryginalne, nowoczesne i pełne pozytywnej energii.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Tikkurila

Polecamy Ci również

Zobacz także