Jak pielęgnować stalowy zlewozmywak?

Jak pielęgnować stalowy zlewozmywak?

aranżacja kuchniStal jest bardzo szlachetnym i efektownie wyglądającym materiałem. Jednak chociaż jest w dużym stopniu odporna na zabrudzenia, nie wolno zaniedbywać jej pielęgnacji. Poddawane regularnym zabiegom kosmetycznym stalowe zlewozmywaki na długo zachowają blask.

Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej są pokrywane w procesie produkcji specjalną substancją ochronną, aby zabezpieczyć zlew przed   zarysowaniami w transporcie. Jej niedokładne wyczyszczenie na początku eksploatowania zlewozmywaka może być przyczyną powstawania nieestetycznych plam. W efekcie pozostałe
w zlewozmywaku osady w połączeniu z twardą wodą mogą zabarwiać się na kolor rdzawy bądź biały. Dlatego też w początkowym okresie użytkowania producenci zalecają regularne i dokładne czyszczenie gąbką z preparatami przeznaczonymi do mycia naczyń kuchennych, które doskonale rozpuszczają tłuszcz, a następnie środkami do czyszczenia stali nierdzewnej.

Twarda woda, soki owocowe, herbata, itp., zawierają substancje aktywne, które, jeśli działają przez dłuższy czas, mogą również spowodować powstanie plam na powierzchni zlewozmywaka. Należy je szybko spłukać ciepłą wodą.

zlewozmywak stalowy

Plamy z osadu wapniowego usuwamy przy użyciu octu rozcieńczonego ciepłą wodą. W codziennej pielęgnacji zlewozmywaka należy stosować środki czystości przeznaczone do użytku
w gospodarstwie domowym. Nie powinno się dopuszczać do kontaktu ze zlewozmywakiem elementów rdzewiejących, mogących powodować zadrapania, środków zawierających ostre składniki ścierające, a także środków żrących, preparatów wybielających (np. chlor), kwasów, zasad i innych chemikaliów i ostrych narzędzi.

Jaki zlewozmywak do kuchni

1 komorowy
wynik głosowania
21,2%
1,5 komorowy
wynik głosowania
22,5%
2 komorowy
wynik głosowania
28,7%
z ociekaczem
wynik głosowania
18,6%
z rozdrabniaczem
wynik głosowania
9%

Ilość oddanych głosów: 4040

Po wyczyszczeniu zlew musimy wypłukać ciepłą wodą i osuszyć. W przypadku mocniejszego zabrudzenia zlewozmywaka stalowego należy stosować środki przeznaczone do czyszczenia stali nierdzewnej.

Oceń artykuł
3,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Deante, Kuchinox

Polecamy Ci również

Zobacz także