Jak podzielić pokój

0
Jak podzielić pokój

Otwarta przestrzeń w mieszkaniu sprawia, że wydaje się ono przestronniejsze. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy musimy podzielić pokój.

Oczywiście najbardziej popularnym sposobem na podział pokoju jest budowa ściany działowej. Jednak to rozwiązanie nie zawsze jest możliwe do realizacji, poza tym znacznie ciekawiej prezentują się inne pomysły na to jak podzielić pokój. Najłatwiejsze i wymagające najmniejszej ingerencji w przestrzeń jest rozstawienie parawanu lub powieszenie zasłony, czy rolety. Można też wykonać lekką konstrukcję np. z bambusa lub trzciny lub zainstalować ściankę z paneli, składaną jak drzwi harmonijkowe. Zaletą tego rozwiązania jest również to, że pokój może być podzielony lub nie, w zależności od potrzeb.

Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest wykorzystanie mebli do podziału pokoju. Ustawiona na środku ścianka ze sprzętem RTV, czy przeszklona witryna również pomogą podzielić przestrzeń. Tak podzielony pokój będzie wyglądał lekko i nowocześnie.

Bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie w mniejszych mieszkaniach, gdzie ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni jest równie ważne, co estetyka, jest budowa regału. Taki regał, najlepiej wykonywany na zamówienie, pozwoli podzielić pokój, a jednocześnie zapewni mnóstwo miejsca do przechowywania potrzebnych przedmiotów. W zależności od stylu mieszkania można mu nadać różny charakter – w nowoczesnych mieszkaniach, czy pokojach młodzieżowych doskonale sprawdzą się ścianki-regały w żywych kolorach, uzupełnione np. matowym szkłem.

Oceń artykuł
4,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także