Jak powiększyć kuchnię bez remontu?

3
Jak powiększyć kuchnię bez remontu?
Wystarczy odpowiednia aranżacja, dobrze dobrane rozwiązania meblowe oraz kilka trików dotyczących kolorów, dodatków i faktur, aby optycznie powiększyć wnętrze

Za mało miejsca w kuchni? Gdzie się nie odwrócisz napotykasz się o jakiś przedmiot?  Myślisz, że to jest właśnie czas na remont w kuchni, dzięki któremu stanie się ona większa? Remont kuchni może być z zbyt kosztowny i pracochłonny. Mamy inne rozwiązanie, a mianowicie ukrycie zbędnych rzeczy i zastosowanie sprytnych udogodnień. Jakich? Przekonajcie się sami.

Aby nasza kuchnia była przestronniejsza i bardziej wygodna w codziennym użytkowaniu nie musimy wyburzać ścian. Zastosujmy się do kilku ważnych rzeczy, które sprawią, że będzie milej, praktyczniej i bardziej funkcjonalnie.

Po pierwsze – drzwi do kuchni

W małych kuchniach drzwi otwierane po łuku przeszkadzają w poruszaniu się po wnętrzu. Warto pomyśleć o całkowitym pozbyciu się ich lub innym rozwiązaniu np. drzwiach przesuwnych. Otwierają się one po linii prostej więc nie zabierają tyle miejsca co standardowe drzwi.

Koniecznie zobacz: Rozwiązania do małej kuchni

Drzwi przesuwne w wersji szklanej to świetne rozwiązanie do małych i nowoczesnych kuchni. Dzięki nim doświetlimy wnętrze. Są estetyczne i wytrzymałe i przede wszystkim zajmują mniej miejsca niż drzwi skrzydłowe.

Ukryte blaty i stoły

Jeżeli ukryjemy blaty i stoły to zyskamy w naszej małej kuchni wiele dodatkowej przestrzeni. Efekt taki osiągniemy dzięki zastosowaniu odpowiednich okuć meblowych. Podczas przygotowania posiłków potrzebny jest nam blat, jednak później jest to element, który warto ukryć na przykład można złożyć lub wsunąć do wnętrza kuchennej zabudowy (pod blat zamontowany na stałe). Za stolik kuchenny mogą nam właśnie posłużyć wspomniane blaty wychylane po łuku lub składane na zawiasie i zamontowane do ściany. Nie muszą zajmować miejsca, kiedy nie są potrzebne. To znacznie ułatwi poruszanie się po kuchni, a w tych mieszkaniach w których nie ma miejsca na stół z krzesłami pozwoli na wspólne spędzenie czasu przy jedzeniu posiłków.

Dowiedz się więcej o: Szklanych panelach na ścianę w kuchni

Remont kuchni nie jest potrzebny wystarczą gładkie szafki

Gładkie fronty czyli bezuchwytowe lub zabudowa kuchenna z systemem przesuwnym nie tylko ładnie wygląda ale także ułatwia utrzymanie kuchni w należytym porządku. Takie rozwiązanie sprawi, że łatwiej będzie wkomponować kuchnię w aranżację salonu.

Polecamy: Kuchnia z wyspą - rozwiązanie również do małych mieszkań

Kolor i faktura we wnętrzu ma znaczenie

Kolorem i fakturą można powiększyć lub pomniejszyć wnętrze. Remont kuchni może zakończyć się jedynie na przemalowaniu ścian. Jeżeli kuchnia jest połączona razem z salonem to pomyślmy o takiej samej podłodze dla obu części, podobnych meblach i kolorystyce. Aby optycznie powiększyć kuchnię wybierzmy meble lekkie, niskie i wtapiające się w ścianę. Dobrym pomysłem będzie także zastosowanie fototapety lub luster, a ściany powinny być pomalowane na jasno sprawią, że pomieszczenie będzie się wydawało większe.

Oceń artykuł
4,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

,

Źródło: Häfele

Polecamy Ci również

Zobacz także