Jak tanio odświeżyć białe ściany

1
Białe ściany w mieszkaniu
Czyste, odmalowane ściany są wizytówką całego lokalu i pozytywnie wpływają na odbiór całego mieszkania.

Czyste ściany są wizytówką każdego mieszkania. Nie jest łatwo utrzymać je w idealnym stanie zwłaszcza w przypadku białych ścian. Malowanie wnętrza wcale nie musi się wiązać z dużymi kosztami.

W sklepach budowlanych możemy kupić wiele białych farb do różnego zastosowania. Są to dobre jakościowo farby i w rozsądnej cenie. Można nimi malować wnętrza o standardowej wilgotności jak i średnim poziomie eksploatacji ( salon, pokoje dzieci czy sypialnia). Często stosowane są również w wynajmowanych mieszkaniach, które wymagają odnowienia.

Zobacz: Jak usunąć zabrudzenia (tłuste plamy, rysunki dzieci) ze ściany?

Białe ściany

Biel jest zawsze w modzie. Bardzo często jest stosowana na ścianach, ponieważ jest korzystnym tłem dla kolorowych mebli oraz dodatków. Sprawia, że wnętrze jest eleganckie i nowoczesne. Chętnie stosowana w małych, niedoświetlonych pomieszczeniach, ze względu na to, że optycznie powiększa wnętrza. Na bieli widać jednak wszelkie zabrudzenia, dlatego – by wyglądać atrakcyjnie – wymaga regularnego odświeżania.

Malowanie ściany wałkiem

W większości wnętrz mieszkalnych sprawdzi się klasyczna farba akrylowa do wnętrz, która jest wydajna i łatwa w aplikacji.

Dekoral
Malowanie ścian na biało

W przypadku białych ścian ważne jest ich regularne odświeżanie.

Dekoral
Salon pomalowany na biało

Białe ściany nie wychodzą z mody, ponieważ pasują do każdego wnętrza.

Dekoral
Białe wnętrza wydają się większe

Wybierzmy farbę taką, która sprawdzi się na ścianach i na suficie.

Dekoral

Jaka farba?

Do pomalowania mieszkania sprawdzi się klasyczna farba akrylowa, która jest wydajna i łatwa w aplikacji. Najlepiej jakby była do stosowania na ściany i sufity. Do powierzchni, chropowatych lub nierówności najlepszym wyborem będzie matowa farba, która je ładnie zamaskuje.

To Cię zainteresuje: Malowanie ścian krok po kroku

Jak obliczyć ilość potrzebnej farby

Jeżeli chcemy tanio odświeżyć ściany, musimy dokładnie wymierzyć ilość potrzebnej farby. Wystarczy chwila, abyśmy to obliczyli i zaoszczędzili na niepotrzebnych wydatkach. W tym celu musimy zmierzyć nasze ściany. Mnożymy szerokość ściany przez wysokość i dodajemy do siebie. Od tego wyniku odejmujemy metraż okien, drzwi i dzielimy przez wydajność emulsji. Otrzymamy liczbę litrów farby potrzebnej nam do pomalowania mierzonego pomieszczenia. Pamiętajmy także, że malując wałkiem lub pędzlem zużyjemy więcej farby niż gdybyśmy wybrali metodę natryskową.

Dowiedz się: Kiedy podłoże trzeba zagruntować, a kiedy można to pominąć?

Sprzęt malarski

Do pomalowania wnętrza potrzebujemy sprzętu malarskiego, takiego jak szeroki i wąski wałek, pędzle, kuwetę, folię malarską, oraz papierową taśmę. Przed malowaniem powinniśmy przykryć podłogi i meble folią. Po skończonej pracy, dokładnie umyjmy sprzęt malarski, a posłuży nam jeszcze na kilka lat.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Autor: Katarzyna Dębek

Źródło: Dekoral

Polecamy Ci również

Zobacz także