Jak udekorować pokój dziecka

Wybór dekoracji do pokoju dziecięcego jest ogromny i niejedną mamę przyprawia o zawrót głowy. Najlepiej wybrać takie ozdoby, które nie tylko będą cieszyć oko, ale także staną się pamiątką na długie lata.

Oryginalnym pomysłem są drewniane literki zawieszane na kolorowych wstążkach. Można ułożyć
z nich dowolny napis np. imię dziecka i powiesić na drzwiach pokoju lub na ścianie, przy której stoi łóżeczko malucha. Starszemu dziecku mogą pomóc w nauce alfabetu – z pewnością będą świetną zachętą do nauki samodzielnego czytania. Literki są dostępne w różnych wzorach i kolorach.

literki na ścianę ramki dekoracyjne

Zwolennikom minimalizmu z pewnością spodoba się pierwsza litera imienia dziecka, umieszczona
w ozdobnej ramce. Różne kolory i kształty ramek pozwolą nam dopasować dekoracje do wystroju kącika lub pokoju dziecięcego.

Jak udekorować pokój dziecka - zdjęcie 3zawieszka - literka Aramka dekoracyjna

Wyjątkową pamiątką a zarazem dekoracją są odciski małych stópek i rączek, które razem ze zdjęciami przez wiele lat będą przywoływać wspomnienia, a dziecko ze zdziwieniem będzie porównywało swoją rączkę z maleńkim odbiciem w ramce. Alternatywą dla tradycyjnych niemowlęcych obrazków są zabawne wizerunki znaków zodiaku z dedykacją. Tak jak w przypadku wcześniej wymienionych ozdób możemy wybrać kształt i kolor ramki, kolor wstążeczki, na której zawieszony zostanie obrazek, a także krój czcionki, którym zostanie napisana nasza dedykacja.

ramka z imieniem dekoracja ścian

Gdy wybieramy ozdoby dla najmłodszego członka rodziny zwróćmy uwagę nie tylko na estetykę,
ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. Produkty powinny być wykonane z wysokiej jakości, nietoksycznych i bezpiecznych dla dziecka materiałów.

Oceń artykuł
4,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Anna Kustosik

Zdjęcia: Peticado

Polecamy Ci również

Zobacz także