Jak umeblować małe mieszkanie?

2
Jak umeblować małe mieszkanie?

Właściciele mieszkań w bloku o niewielkiej powierzchni zazwyczaj muszą wykazać się sporą inwencją twórczą, by mądrze i funkcjonalnie umeblować swoje cztery ściany. Przedstawiamy kilka prostych wskazówek, jak urządzić niewielkie M bez wysiłku i nakładu kosztów.

aranżacja salonu

Przede wszystkim meble powinny być dopasowane wielkością do wnętrza, tak, by nie utrudniały domownikom komunikacji. Dobrze, by były zwarte i mobilne - wtedy można je dowolnie przemieszczać, tworząc bardziej funkcjonalną przestrzeń. Każdy mebel powinien być nie tylko estetyczny, ale i spełniać ściśle określoną funkcję. W małym mieszkaniu nie ma miejsca na zbędne szafki czy krzesła, które nie są nam potrzebne, a jedynie zmniejszają przestrzeń użytkową.

Warto w aranżacji wykorzystać ściany. Możemy na nich umieścić nie tylko dekoracje, ale także lustra, półki, witrynki, a nawet telewizor. W salonie czy jadalni, zamiast dużych kanap, foteli i krzeseł, możemy postawić pufy, które w razie potrzeby będzie można ukryć pod stołem, zyskując dodatkowe miejsce. Stół natomiast powinien być rozsuwany - na co dzień, złożony, nie będzie zajmował dużo miejsca, a podczas przyjęcia czy świątecznego obiadu zawsze będziemy mogli go dostosować do większej ilości biesiadników.

meble do salonupufy w salonie

Zatroszczmy się o to, by meble były lekkie i użyteczne. Pokój możemy podzielić na dwie części regałem (co jest dobrym rozwiązaniem w mieszkaniu jednopokojowym), a użyteczne gadżety takie jak gazetniki, stojaki na książki lub wino sprawią, że będziemy mieć pod ręką wszystkie przydatne przedmioty.

Kolekcja Corino firmy Mebin to meble, która świetnie sprawdzą się w mieszkaniu o niewielkiej powierzchni. Firma oferuje duży wybór wiszących witrynek, szafek i półek, regały wolnostojące, stoliki i wiele innych. W zależności od wielkości i przeznaczenia pomieszczenia możemy dowolnie komponować poszczególne elementy. Meble posiadają fronty z litego drewna dębowego z elementami wykończonymi naturalną okleiną dębową i występują w dwóch ciepłych kolorach: dąb naturalny i orzech. Doskonale pasują do pokoju dziennego i sypialni.

Oceń artykuł
3,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Afir Biuro PR firmy Mebin

Polecamy Ci również

Zobacz także