Jak urządzić małą łazienkę?

Komfort w pianiewanna narożna
Pamiętacie o zasadzie mówiącej, że w małej łazience zmieści się tylko kabina prysznicowa, a wanna nadaje się tylko do dużego pomieszczenia? Nic bardziej mylnego. Teraz nawet malutką łazienkę możemy wyposażyć w wannę marzeń. Miłośnicy kąpieli w wannie na pewno świadomi są możliwości, jakie stwarza ona do relaksu. Czasami nawet wyżej cenią wannę, niż ulubioną kanapę czy fotel. Dlaczego zatem mielibyśmy odmawiać sobie tej przyjemności?

Obecnie na rynku dostępne są nawet bardzo niewielkich rozmiarów wanny, także w wersji z hydromasażem. Ciekawą propozycją rynkową z uwagi na kompromis pomiędzy komfortem, a wielkością jest nowa akrylowa wanna Laura z kolekcji PoolSpa. Jej filigranowe rozmiary (140 x 80 cm, pojemność 175 l) sprawiają, że doskonale prezentuje się nawet w bardzo małych wnętrzach. Ma ergonomiczny kształt i ułatwia zaaranżowanie jej na małej przestrzeni. Płynnie ścięty jeden z narożników wanny oszczędza miejsce w łazience, a jednocześnie jej narożna forma gwarantują komfort kąpieli jak w tradycyjnej wannie prostokątnej. Wanna dostępna jest w wersji podstawowej lub z pięcioma systemami hydromasażu o różnym stopniu zaawansowania.

Inną propozycją jest wanna Maja. Nieduża, umożliwiająca dowolne ustawienie w łazience, gwarantujące więcej przestrzeni w pomieszczeniu. Istnieje tu możliwość instalacji systemu hydromasażu. Największy atut to jednak niebanalność formy i jakość wykonania. Dzięki półokrągłej formie z pewnością znajdzie się jeszcze miejsce na pozostałe urządzenia łazienkowe

prysznicKabina prysznicowa
Ci, którym nie zależy na celebrowaniu wielogodzinnych kąpieli w wannie, zapewne zdecydują się na kabinę prysznicową. Tu także mamy do wyboru różnorodne rozwiązania, które pozwalają na funkcjonalne zagospodarowanie skąpej przestrzeni, a przy tym świetnie wyglądają.

Przykładem może być narożna kabina City Rondo z kolekcji  PoolSpa. To kabina o kompaktowych rozmiarach, której zgrabny, wyprofilowany na półokrągło kształt nie przytłacza łazienkowej przestrzeni, a jednocześnie zapewnia pełną swobodę pod prysznicem. Zastosowane drzwi przesuwne dodatkowo oszczędzają miejsce. Wyposażono je w podwójnie łożyskowane wózki oraz rolki, które zabezpieczają drzwi przed wypadaniem i gwarantują ich bezawaryjne użytkowanie. Dostępna jest w dwóch kolorach profili: chromowanym i satynowym. Innymi ciekawymi propozycjami są kabiny: Capital Diamand i Metropolis Diamand przystosowane do brodzików pentagonalnych (ze ściętym narożnikiem), które idealnie mieszczą się w narożnikach bardzo małych pomieszczeń. Obie kabiny wyróżnia ograniczona do niezbędnego minimum ilość profili aluminiowych, dzięki temu ściany i drzwi kabin to duże tafle szkła, które dodają pomieszczeniu przejrzystości i lekkości.

Relaks na stojąco
Wybierając kabinę prysznicową nie musimy rezygnować z uroków dobroczynnego hydromasażu. Zamiast tradycyjnej baterii prysznicowej możemy w łatwy sposób zamontować panel masażowy. Na rynku dostępne są panele różnej wielkości i w różnym stopniu wyposażone. Wśród najzgrabniejszych można wymienić panel Cosmo 120 z kolekcji PoolSpa oraz kolumnę Jetset z kolekcji Roca o minimalistycznym i bardzo oszczędnym kształcie. Ciekawym rozwiązaniem jest kolumna ET (Roca), którą montujemy do istniejącej baterii prysznicowej bez konieczności jej wymiany, czy demontażu. Dla miłośników komfortowej kąpieli pod prysznicem proponujemy panele z praktycznym siedziskiem. Wygodnie jest zasiąść i delektować się wodnymi zabiegami.

Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Roca, PoolSpa

Polecamy Ci również

Zobacz także