Jak urządzić nowoczesną łazienkę w skandynawskim stylu. Pomysł na aranżację

0
Łazienka w stylu skandynawskim
Skandynawska łazienka jest urządzona w szarościach i z dużą dbałością o każdy szczegół.

Skandynawskie wnętrza cechuje prostota i naturalność. Przestawiamy piękną łazienkę urządzoną w stylu skandynawskim z nutką nowoczesności.

Skandynawska łazienka w szarościach

Prezentowana łazienka świetnie łączy elementy stylu skandynawskiego z nowoczesnością. To przyjazne i wygodne wnętrze, w którym rozwiązania funkcjonalne współistnieją z piękną estetyką. Dominujące różne odcienie szarości wprowadzają atmosferę spokoju i tworzą znakomite tło dla eleganckich elementów wyposażenia łazienki. Pomimo że wiele powierzchni jest szarych, nie ma mowy o nudzie, a to za sprawą zróżnicowanych wzorów, odcieni i faktur. Krótsze ściany wyłożono jasnoszarymi płytkami, imitującymi kamień. Ten materiał przypominają też płytki podłogowe, jednak one wyróżniają się grafitowym kolorem oraz większymi rozmiarami. Natomiast dłuższe ściany pokrywają niezwykle dekoracyjne, ale proste w formie płytki. Mają one kształt sześcianów, a ich lekko wypukła powierzchnia pięknie odbija światło.

Urządzenie łazienki

W łazience wydzielono część natryskową – z modną i wygodną kabiną walk-in. Na dalszej ścianie wykonano półkę w formie wnęki, która zapewnia miejsce na kosmetyki i inne akcesoria używane podczas kąpieli. Od pozostałej części łazienki, kabinę oddziela prostokątna tafla szkła, w oryginalnej, czarnej ramie. Ma ona nie tylko charakter dekoracyjny, ale też użytkowy – zwraca uwagę na szklaną przegrodę, która bez tego byłaby niemal niewidoczna, co mogłoby być niebezpieczne dla użytkowników łazienki. Rama pomaga uniknąć przypadkowego zderzenia ze ścianką. W podobną czarną ramę oprawiono też lustro wiszące nad umywalką – oba elementy są mocnymi akcentami kolorystycznymi w tej raczej jasnej łazience.

Przeczytaj: Łazienka nowoczesna, wielofunkcyjna i sprzyjająca relaksowi – jak ją urządzić?

Ze strefą prysznica sąsiaduje elegancka ceramika sanitarna (podwieszany sedes i bidet), a dalej znajduje się strefa umywalkowo-toaletowa. Umywalka jest osadzona w długim blacie, na którym można wygodnie postawić kosmetyki itp., zaś pod nim umieszczono drewniane, pojemne półki. Nowoczesny akcentem w wystroju łazienki są lampy o industrialnym charakterze.

Łazienka w skandynawskim stylu nie tylko z nazwy

Skandynawski styl w tej aranżacji łazienki przejawia się w naturalnych materiałach, takich ja ceramika, czy drewno, jasnych kolorach, ale także wysokiej jakości produktów. Nie bez znaczenia jest także skandynawska bliskość naturze, pojmowana jako troska o środowisko. Służą temu m.in. baterie, pozwalające na oszczędne (ale w pełni wygodne) wykorzystanie wody. Baterie z linii Algeo Square marki Ferro mają nowoczesny, prosty kształt, bazujący na formie prostokąta i chromowaną powłokę. Wszystkie są wyposażone w regulator ceramiczny, dzięki któremu można szybko i łatwo uzyskać odpowiednią temperaturę wody, nie marnując jej niepotrzebnie. Bateria umywalkowa jest wyposażona w korek spustowy typu click-clak (wystarczy jedno naciśnięcie, by go uruchomić), a bateria bidetowa – w automatyczny korek spustowy, obsługiwany niewielkim cięgnem, znajdującym się za korpusem baterii.

Relaksujący prysznic zapewnia bateria z trzyfunkcyjnym zestawem natryskowym przesuwnym – Nessa. Jest on wyposażony w drążek o długości 705 mm oraz wąż o długości 1,5 m. Rączka natryskowa jest wyjątkowo łatwa do utrzymania w czystości, a to dzięki systemowi easyclean, który pomaga pozbyć się osadów wapiennych (wystarczy przetrzeć powierzchnię tarczy, żeby usunąć kamień). Zestaw uzupełnia przezroczysta mydelniczka.

Styl skandynawski to umiar, prostota i bliskość naturze. Dlatego warto, by wszystkie elementy wyposażenia i wystroju były starannie dobrane i nawiązywały do natury. Stąd obecność naturalnych materiałów i kolorów, a także ekologicznych rozwiązań.

Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Ferro

Polecamy Ci również

Zobacz także