Jak urządzić pokój dla dziecka?

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Gdy dziecko jest już na tyle duże, że może przeprowadzić się do własnego pokoju to stajemy przed pytaniem jak urządzić pokój dla naszej pociechy.

Pokój to miejsce do zabawy i szaleństw. Aranżując pierwszy pokój dla dziecka, rodzice muszą podjąć szereg różnych decyzji dotyczących umeblowania, kolorystyki oraz ustawienia mebli.

W królestwie małej księżniczki

Większość dziewczynek marzy o przytulnym pokoju księżniczki, gdzie znajdą się dekoracyjne poduszki i różowe zdobienia. Aranżacja takiego pokoju nie będzie trudnym zadaniem ze względu na dostępność wielu akcesoriów w tym stylu. Sprawdzą się tutaj delikatne barwy i miękkie tkaniny. Dobrym pomysłem będą meble w kolorze bladego różu. Dominującą barwę można przełamać dodatkowymi elementami graficznymi: białymi chmurkami i balonami powiewającymi na błękitnym niebie. Dzięki takiemu zestawieniu całość jest wyważona i mniej cukierkowa. Jeżeli nie boimy się dziewczęcych akcentów, a przyszła mieszkanka pokoju posiada bogatą kolekcję lalek, z pełnym spokojem możemy sięgnąć po kolekcję Barbie. Komplet zawiera m.in. imitującą toaletkę komodę
z lustrem, łóżko z fantazyjnym wezgłowiem, a nawet ozdobny wieszak, na którym można zawiesić sweterek bądź parasolkę. Wszystkie elementy opatrzone są kwiatkami, motylkami oraz wizerunkiem uśmiechniętej lalki Barbie.  

pokój dla dziewczynki

Na terenie małego mężczyzny

Pokój chłopca powinien być odzwierciedleniem jego charakteru i zainteresowań. Jeżeli malec jest pasjonatem sportu, ucieszy się z wyposażenia pokoju stylizowanego na boisko piłki nożnej, takiego jak z kolekcji Sport.  Chłopcy uwielbiają także szybkie samochody. Jeśli dziecko wszędzie zabiera swój ulubiony samochodzik, a każdy wolny fragment podłogi zamienia w tor wyścigowy, spodoba mu się spanie w łóżku – bolidzie. Pozostałe elementy kolekcji są również utrzymane w konwencji rajdowej. Fronty szafek przyozdobione ilustracjami samochodów czy fragmentami toru wyścigowego, zamienią prozaiczny pokój w designerską przestrzeń do zabawy i edukacji.

pokój dla chłopca

Mieszanka wybuchowa?

Zdarza się, że musimy naszą dwójkę dzieci ulokować w jednym pokoju, a pokój musimy zaaranżować w sposób uniwersalny. Taka sytuacja posiada praktyczną stronę - zabawki najczęściej produkowane są w intensywnych kolorach, a ich nagromadzenie nie zawsze pasuje do typowo dziewczęcego bądź chłopięcego wystroju. Można urządzić pomieszczenie w tęczowych barwach, efekt końcowy będzie spójny. Możemy sięgnąć po wielokolorowe meble, np. biało-zielono-niebieski. Jeśli natomiast wolimy prostotę, bezpieczniejsza będzie biel z dodatkiem koloru.

pokój dziecięcy

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: kelman.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także