Jak uświetnić kinder bal w karnawale

0
Bal karnawałowy
Nieodłącznym elementem każdego balu organizowanego dla dzieci są balony. Im bardziej kolorowe, tym lepiej.

W karnawale dorośli bawią się na balach, dla młodzieży to czas studniówek i domówek. Czas pomyśleć o najmłodszych. Warto zaplanować niezapomnianą, karnawałową zabawę.

Przedstawiamy kilka inspiracji na to, jak urozmaicić kinder bal, by był niezapomniany.

Wenecka maskarada dla najmłodszych

Można zainspirować się karnawałem weneckim i zorganizować naszym najmłodszym bal maskowy. Do stworzenia niezwykłych masek można wykorzystać kolorowe kartony, kredki, brokaty, rozmaite naklejki czy piórka. Oczywiście do prac plastycznych angażujemy dzieci, które będą podekscytowane, że mogą przygotować swoje przebrania własnoręcznie. Dobrym pomysłem będzie również konkurs na najciekawszą maskę.

Słodki smak zabawy karnawałowej

Słodkie przekąski to podstawa każdej dziecięcej imprezy. Polecamy babeczki, ale nie w klasycznej, a odmienionej karnawałowej wersji. Jak dodać babeczkom animuszu? Wystarczy upiec tartelki lub kupić gotowe i wypełnić je czekoladowym kremem oraz udekorować kolorowymi lentilkami. W takiej odsłonie wypieki zyskają „imprezowy look”. Drażetki można również zastąpić żelkami ułożonymi na kształt uśmiechających się buziek.

Kto nie gra ten – balon!

Każdy wie, że dzieci nie lubią się nudzić. Dlatego koniecznie trzeba zadbać o dodatkowe atrakcje. Gry i zabawy, które zintegrują najmłodszych to podstawa udanego balu dla dzieci. Wykorzystując do nich balony w różnych kolorach, warto zabawić się w „kolorowe dobieranie”. Na czym polega gra? Każdy z uczestników ma swojego balona, z którym tańczy w rytm muzyki. Gdy muzyka się zatrzyma, dorosły mówi, jakie kolory muszą znaleźć się razem, np. czerwony z zielonym. Dzieci posiadające dane kolory muszą się odnaleźć i stanąć w parze. Dużo biegania i uśmiechu gwarantowane!

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Polecamy Ci również

Zobacz także