Jak utrzymać czystość białych drzwi wewnętrznych?

0
Jak utrzymać czystość białych drzwi wewnętrznych?
Porta SKANDIA Premium /

Białe drzwi wewnętrzne od lat cieszą się niezmienną popularnością wśród osób preferujących jasne i minimalistyczne wnętrza. To świetny wybór do pomieszczeń wymagających optycznego powiększenia oraz słabo doświetlonych wnętrz. Niestety wiele osób rezygnuje z ich zakupu – sądząc, że trudno utrzymać je w czystości. Czy słusznie? Obalmy ten mit!

Białe skrzydła to wybór uniwersalny, odpowiadający założeniom współczesnych trendów wnętrzarskich. Doskonale prezentują się w nowocześnie urządzonych wnętrzach i stanowią świetne tło dla wyrazistych dekoracji oraz akcesoriów meblowych. Wbrew powszechnej opinii pielęgnacja białych drzwi nie jest skomplikowana i nie różni się niczym od czyszczenia drzwi o naturalnym kolorze drewna. Ciemne zabrudzenia będą wprawdzie bardziej widoczne na drzwiach białych niż utrzymanych w ciemniejszej kolorystyce, ale z drugiej strony jasne plamy nie będą odznaczać się tak jak na skrzydłach ciemniejszych.

Białe drzwi wewnętrzne kontra dzieci

Koronnym argumentem, podawanym przez przeciwników białych drzwi wewnętrznych, jest ich utrudniona pielęgnacja oraz szybkie zażółcanie. Porta, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów, stworzyła kolekcję drzwi Porta SKANDIA Premium pokryte lakierem. Skrzydła tego typu łatwo utrzymać w czystości – można je myć przy pomocy zwykłej gąbki i delikatnych detergentów. Warstwa lakieru chroni przed działaniem środków chemicznych i powstawaniem mikrouszkodzeń na powierzchni skrzydeł. Drzwi, wykonane z wysokiej jakości materiałów i pokryte specjalistycznym lakierem, nie tracą swojego pierwotnego koloru i nawet po wielu latach użytkowania nie noszą śladów zażółceń. Warto jednak pamiętać o ich regularnej pielęgnacji i czyszczeniu, aby zachowały swój kolor przez cały okres eksploatacji.

Białe drzwi w pokojach dziecięcych – łatwość pielęgnacji

Białe drzwi mogą zachęcać dzieci do eksperymentów plastycznych i stać się płótnem dla ich prac. Z tego względu zalecany jest wybór skrzydeł, które będą łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. W ofercie producentów znajdziemy modele Premium pokryte specjalistycznym lakierem ułatwiającym zmywanie zabrudzeń. 

Alternatywa dla drzwi białych – nowoczesne inspiracje

Osoby, którym odpowiada jasna kolorystyka skrzydeł, ale wzbraniają się przed wyborem całkowicie białych drzwi, mogą postawić na modele, w których biel jest przełamana inną ciepłą barwą, np. beżem, odcieniami kremowości lub ecru. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się, np. drzwi kremowe, o równie delikatnej kolorystyce. Odcienie te sprawdzą się we wszystkich wnętrzach stylizowanych, pomieszczeniach wykończonych w stylu klasycznym oraz pokojach inspirowanych stylem romantycznym lub shabby chic.

Dobrym sposobem na przełamanie sterylnej bieli jest dobór przeszkleń występujących regularnie na większej powierzchni skrzydła. Przeszklenia mogą występować w poziomie, w pionie bądź w systemie mieszanym.

Oferta białych drzwi wewnętrznych jest bardzo szeroka. W katalogu Porta mieszczą się modele przeszklone całkowicie lub częściowo, pełne skrzydła o bogatej teksturze, drzwi z otworami wentylacyjnymi (idealny wybór do łazienek i kuchni), a także skrzydła o ciekawych, geometrycznych wzorach nawiązujących do stylu minimalistycznego. Białe drzwi są na tyle uniwersalne i ponadczasowe, że sprawdzą się w każdym wnętrzu oraz przetrwają próbę czasu. Bez względu na późniejsze zmiany aranżacyjne, możemy być pewni, że biel nie będzie kłóciła się z wystrojem wnętrza.

Podobał Ci się artykuł? Więcej wnętrzarskich inspiracji znajdziesz na blogu Porta.
Otwórz się na  https://www.porta.com.pl/otworzsiena

Oceń artykuł
2,29 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Porta

Polecamy Ci również

Zobacz także