Jak wybrać baterie do kuchni w dobrej cenie, która pomoże nam oszczędzać wodę?

0
Jak wybrać baterie do kuchni w dobrej cenie, która pomoże nam oszczędzać wodę?

Wygodna w użytkowaniu, oszczędzająca wodę i nasz czas, doskonale dobrana do zlewozmywaka i współgrająca z wystrojem kuchni? Wymagania co do baterii kuchennej są coraz większe, jednak to właśnie takiej armatury warto poszukać. Modeli na rynku jest jednak bardzo wiele, a nazwy rozwiązań technologicznych przyprawiają nas o zawrót głowy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Rodzaje baterii kuchennych

Na rynku można znaleźć mnóstwo różnych produktów. Najprościej podzielić je na:

 • baterie sztorcowe, stojące — montowane na obrzeżu zlewozmywaka albo na blacie przy nim,
 • baterie naścienne — przymocowane do ściany.
 • baterie jednouchwytowe, które szybko się obsługuje jedną ręką (w drugiej trzymając na przykład garnek),
 • baterie dwuuchwytowe — bardziej tradycyjne, które dostarczają nam osobno zimnej i ciepłej wody z każdego z uchwytów.

Tutaj oczywiście rozwiązania można miksować i według potrzeb użyć np. baterii sztorcowej jednouchwytowej, co zresztą jest dość popularnym rozwiązaniem w dzisiejszych kuchniach – głównie ze względu na duży komfort używania.

To jednak nie koniec opcji. Jedne modele mają wysokie wylewki, inne – niskie, proste lub wygięte. Wśród nich znajdziemy jeszcze:

 • wylewki obrotowe,
 • wylewki elastyczne,
 • wylewki wyciągane,
 • wylewki składane, z wężem,
 • wylewki z termostatem.

Wszystkie te udoskonalenia są po to, by poprawić komfort wykonywania codziennych czynności w kuchni, zadbać o środowisko i nasz domowy budżet, a także, by cieszyć oko.

Prysznic przy kuchennym zlewie?

Wyciągany natrysk o dwóch funkcjach strumienia to jedna z licznych zalet jednouchwytowej baterii stojącej Savona.

Mocny „prysznic” pozwala na komfortowe zmywanie naczyń o różnej wielkości, silnie zabrudzonych; delikatny strumień doskonale opłucze warzywa, na przykład liście sałaty.

Wyciągana wylewka umożliwi napełnienie wodą naczynia znajdującego się także poza komorą zlewozmywaka. Ten model baterii do zlewu wyróżnia się również oryginalnym designem – wysoka obrotowa wylewka została opleciona chromowaną spiralą, co dodaje urządzeniu nowoczesnego wyglądu.

Kolorowe baterie w kuchni mogą być również funkcjonalne

Wyjątkowa kolorystyka zwraca uwagę stojącej baterii zlewozmywakowej Zumba z elastyczną wylewką. Występuje w różnych kolorach m.in:

 • zielonym,
 • czarnym,
 • białym,
 • szarym,
 • cytrynowym.

Nietuzinkowy jest nie tylko kolor, ale i sama wylewka, która wygina się we wszystkie strony, a także dowolnie zmienia swój kształt. Dzięki tej plastyczności jesteśmy w stanie dotrzeć do najtrudniej dostępnych zakamarków zmywanych naczyń. Wysokość wylewki można regulować w zakresie od 280 do 440 mm, a jej zasięg – od 150 do 350 mm.

Baterie, które pomagają nam oszczędzać i być EKO

Regulator ceramiczny Cold Start jest istotną cechą modelu z wyciąganym natryskiem Sonata.

Cold Start - tak zwany „zimny start” to funkcja mająca na celu ograniczenie zużycia ciepłej wody.

Po co puszczać ciepłą wodę, np. gdy chcemy napełnić wazon, podlać kwiatki albo nalać wodę do gotowania. Stopniowe obracanie uchwytu do siebie sprawi, że uzyskamy coraz cieplejszy strumień. Cold Start wyrabia w nas nawyk racjonalnego gospodarowania ciepłą wodą, co ma znaczenie zarówno dla środowiska, jak i portfela.

Jeśli bycie „eko” jest dla nas bardzo ważne, warto sięgnąć po linię VerdeLine. Bateria zlewozmywakowa stojąca Veneto VerdeLine wyposażona jest w regulator ceramiczny z systemem kontroli ciepłej wody, a także w nowoczesny perlator oraz system easy clean.

Perlator - małe sitko na końcu wylewki, które napowietrza wodę i sprawia, że zużywamy jej znacznie mniej.

System easy clean - umożliwia błyskawiczne usunięcie osadu kamiennego.

Baterie do zadań specjalnych

Dobrym rozwiązaniem są baterie z termostatem, która pozwalają ustawić stałą – na przykład tę jak najbardziej ekonomiczną – temperaturę wody.

Gdy zlewozmywak ulokowany jest pod oknem, najlepiej zaopatrzyć się w baterię ze składaną obustronnie wylewką z blokadą, jak model Metalia 57. Jednym ruchem złoży się ją do poziomu zlewozmywaka, by można było wygodnie otworzyć skrzydło okna.

Chcesz zobaczyć więcej kuchennych inspiracji? To może cię zainteresować:

Francuska klasyka w kuchni | Jak urządzić kuchnię w greckim klimacie? | Brąz w kuchni – elegancja, klasyka lub naturalne piękno.

W artykule wykorzystano produkty i aranżacje firmy Ferro.

FERRO, www.ferro.pl


Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także