Jak wybrać drzwi do pokoju dziecka?

0
Jak wybrać drzwi do pokoju dziecka?
Porta FOCUS /

Wygląd czy bezpieczeństwo? Wybierając drzwi do pokoju dziecięcego, nie musisz godzić się kompromisy. Producent drzwi Porta udowadnia, że połączenie funkcjonalności, estetyki wykonania oraz pełnego bezpieczeństwa użytkowania jest jak najbardziej możliwe.

Pokój dziecięcy to szczególne miejsce, które wymaga równie wyjątkowej i przemyślanej aranżacji. Przygotowując azyl dla pociechy, rodzice często zapominają jednak o kwestiach estetycznych, skupiając się na bezpieczeństwie i funkcjonalności wnętrza. Jest to szczególnie widoczne na przykładzie drzwi, które bywają traktowane po macoszemu i są dobierane z przypadku. Wśród większości młodych rodziców pokutuje przekonanie, że do dziecięcego pokoju nie nadają się drzwi z przeszkleniem. Nic bardziej mylnego!

Oferta Porty obejmuje wiele modeli drzwi, jak np. te z kolekcji Porta KONCEPT, wykonanych z solidnych materiałów gwarantujących bezpieczne użytkowanie przez długie lata. Porta Drzwi stworzyła wytrzymałe modele, skonstruowane na bazie ramy wykonanej z wielowarstwowo klejonego drewna. Szyby matowe, wykonane ze szkła hartowanego, są bardzo trwałe i sprawdzą się nawet przy bardzo aktywnych dzieciach.  

Drzwi z przeszkleniami są szczególnie polecane do niewielkich wnętrz. Skrzydła o pełnej zabudowie optycznie pomniejszą i zamkną przestrzeń. Nawet niewielkie, pojedyncze przeszklenia, umieszczone w górnych częściach skrzydła, będą miały zbawienny wpływ na wizualny odbiór wnętrza.

 

Estetyka – równie ważna co bezpieczeństwo!

Pokój dziecięcy niczym nie różni się od salonu czy sypialni. To integralna część mieszkania i domu, zatem elementy wyposażenia nie powinny odstawać jakościowo i stylistycznie od wystroju pozostałych pomieszczeń. Jeżeli zdecydowaliśmy się urządzić pokój dziecięcy w stylu minimalistycznym, hygge lub eklektycznym, warto dobrać drzwi, których kolorystyka będzie adekwatna do tonacji pomieszczenia. Zbyt ciemne drzwi mogą nadto je obciążać. Jeżeli jednak zdecydujemy się na okleinę w ciemniejszym kolorze, warto dobrać do nich geometryczne wzory.

Rodzice często wzbraniają się przed wyborem białych drzwi, bowiem sądzą, że ich pociecha potraktuje je jako płótno dla swojej malarskiej twórczości. Pośród drzwi Porta znajdziemy jednak modele, np. z kolekcji Porta SKANDIA Premium, o lakierowanym wykończeniu (Lakier Premium), które są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji.

Drzwi wewnętrzne do pokoju dla dzieci muszą spełniać kilka warunków. Solidność, funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetyka zazwyczaj nie idą ze sobą w parze, ale Porta wychodzi poza obowiązujące standardy i oferuje klientom rozwiązania na miarę XXI wieku. Jeżeli chcemy urządzić pokój dziecka w sposób nowoczesny, z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa użytkowania drzwi, warto zapoznać się z ofertą Porty.

Podobał Ci się artykuł? Więcej wnętrzarskich inspiracji znajdziesz na blogu Porta.
Otwórz się na  https://www.porta.com.pl/otworzsiena 

 

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Porta

Polecamy Ci również

Zobacz także