Jak wybrać okna do łazienki?

Okna w łazience? Wciąż niezbyt często spotykamy je akurat w tym miejscu, choć coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.

okno w łazienceSłusznie – pomogą one rozjaśnić to jedno z najciemniejszych zwykle pomieszczeń w domu,
a także zapewnić możliwość szybkiego jego przewietrzenia. Warto więc rozważyć zamontowanie okien w łazience
i cieszyć się większą optycznie
i jaśniejszą przestrzenią. Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru?

Prywatność to podstawa

Z pewnością nikt z nas nie chciałby być podglądany podczas kąpieli lub porannej toalety. Łazienka to miejsce, które ma być nie tylko funkcjonalnie urządzone
i higieniczne, lecz także przestrzeń relaksu, zapewniająca pełną prywatność. Dlatego decydując się na zamontowanie w łazience okien lub okna, musimy pamiętać o tym ważnym aspekcie. Rozwiązaniem jest nieprzezroczyste szkło. Do wyboru mamy m.in. szkło mleczne, a także nieprzezierne czy ornamentowe. Możemy również zapewnić sobie intymną atmosferę za pomocą odpowiednich przesłon czy rolet. Właściwie dobrane akcesoria okienne nie tylko zasłonią nas przed niepożądanym wzrokiem gapiów, lecz również stanowić będą doskonałe uzupełnienie całego wnętrza. Największy wybór okien i akcesoriów okiennych jest oczywiście w Internecie.

Jaki materiał wybrać?

Jak wiadomo, w łazience panują naprawdę specyficzne warunki. Lejąca się strumieniami woda, gorąca para buchająca spod prysznica... wszystko to sprawia, że czasem mamy obawy, czy każdy materiał sprawdzi się przy takiej temperaturze i wilgotności. Na szczęście nie ma się czym martwić – zarówno okna PCV, jak i drewniane powinny poradzić sobie w takich okolicznościach. Jeżeli jednak zdecydujemy się na tę drugą opcję, musimy pamiętać o odpowiednim zakonserwowaniu drewna i stworzenia elastycznej, oddychającej powłoki, dzięki której będzie ono odporne na zmiany temperatury i wilgotności. W tym celu tworzymy warstwę z impregnatu, następnie nakładamy na nią warstwę gruntującą. Kolejnym etapem jest tak zwana międzywarstwa, a ostatnim – lakier powierzchniowy.

Okna do zadań specjalnych

W łazience podstawą jest właściwa wentylacja, która sprawi, że w pomieszczeniu będzie panowała odpowiednia temperatura i wilgotność. Tylko wtedy będziemy czuli się świeżo i zachowane będą odpowiednio higieniczne warunki. Problemy z wentylacją oznaczać mogą nie tylko zaduch i nieprzyjemną woń, lecz także namnażanie się szkodliwych drobnoustrojów. Producenci okien łazienkowych przygotowali dla nas wiele dodatkowych opcji, pomagających zapanować nad tym aspektem. Zwróćmy uwagę na specjalne nawiewniki higrosterowane, czy też dodatkowe funkcje okuć obwiednicowych – dzięki takim prostym gadżetom zapewnienie właściwych warunków w łazience będzie dziecinnie proste.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Nokaut

Polecamy Ci również

Zobacz także