Jak wybrać poduszkę?

Jak wybrać poduszkę?

Wybierając nową poduszkę stajemy przed prawdziwym dylematem. Na rynku znajduje się olbrzymi wybór rozmaitych poduszek, których producenci przekonują, że zapewnią użytkownikom wygodę i odpowiednie podparcie podczas snu.

poduszka Aby zapewnić naprawdę dobry i zdrowy sen, poduszka powinna::

  • podpierać twój kręgosłup w naturalnej pozycji,
  • być dopasowana do pozycji, w której zwykle śpisz,
  • być odporna na roztocza kurzu domowego i wykonana z materiałów hipoalergicznych, jeśli jesteś alergikiem,
  • być wygodna i elastyczna.

Przy wyborze poduszki należy zwrócić szczególną uwagę na:

kształt poduszki

Wybór poduszki a jej kształt

Pierwszy aspekt, jaki powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze poduszki to jej kształt. Zastanów się, czy wolisz kształt anatomiczny, czy klasyczny.

Kształt anatomiczny oznacza, że poduszka dopasowuje się do kształtu ciała - głowy, szyi i ramion. Nadaje się dla osób, które śpią na boku i plecach.

Natomiast klasyczna poduszka jest najlepsza dla osób, które śpią na brzuchu lub które zmieniają pozycję w trakcie snu.

Wybór poduszki a pozycja, w jakiej śpisz

Na brzuchu. Jeśli lubisz spać na brzuchu, potrzebujesz miękkiej, niskiej poduszki, która utrzymywałaby twój kręgosłup we właściwej pozycji. Z tego względu pozycja snu na brzuchuwybierz płaską poduszkę wypełnioną jedwabiem lub mikrowłóknem, która dopasowuje się do wagi twojego ciała.

 

 

 

 

Polecamy Memosan Classic - regulowaną poduszkę wykonaną z kawałków pianki z pamięcią kształtu

pozycja snu na plecachNa plecach. Osoby, które zwykle śpią na plecach potrzebują wyższej, średnio miękkiej poduszki o kształcie anatomicznym. Poduszka ma za zadanie utrzymać twój kręgosłup w naturalnej pozycji i zapewnić odpowiednie podparcie twoim ramionom i szyi podczas snu. Jeśli chrapiesz, gdy śpisz na plecach, potrzebujesz poduszki przeciw chrapaniu.

Polecamy Memosan - średniej wielkości anatomiczną poduszkę wykonaną z pianki z pamięcią kształtu, orazMemosan 3-layer - wysoką, anatomiczną, trójwarstwową poduszkę z dodatkiem ekstraktu z aloesu.

pozycja snu na bokuNa boku. Jeśli wolisz spać na boku, potrzebujesz wyższej i twardszej poduszki o kształcie anatomicznym, która podeprze twoje ciało we właściwej pozycji. W przypadku tej pozycji ważne jest, żeby twoja głowa nie zwisała, dlatego właściwym wyborem będzie elastyczna, anatomiczna poduszka, która będzie odpowiednią podporą dla twojej głowy, szyi i ramion.

Polecamy Memosan - średniej wielkości anatomiczną poduszkę wykonaną z pianki z pamięcią kształtu, orazMemosan 3-layer - wysoką, anatomiczną, trójwarstwową poduszkę z dodatkiem ekstraktu z aloesu.

kombinacja pozycji snuKombinacja pozycji. Jeśli często zmieniasz pozycję w trakcie snu, potrzebujesz elastycznej poduszki, która pozwoli ci spać komfortowo zarówno na boku, brzuchu, jak i na plecach. Wybierz średnio miękką poduszkę średniej wysokości z twardym i elastycznym wypełnieniem.

Polecamy Memosan 3-layer - wysoką, anatomiczną, trójwarstwową poduszkę z możliwością regulacji z dodatkiem ekstraktu z aloesu.

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Dormeo

Polecamy Ci również

Zobacz także