Jak zaaranżować nowoczesny przedpokój – wybieramy drzwi wewnętrzne

1
Jak zaaranżować nowoczesny przedpokój – wybieramy drzwi wewnętrzne
Porta VECTOR Premium /

Przedpokój to swoisty węzeł komunikacyjny mieszkania – pomieszczenie, które prowadzi nas do sypialni, salonu, pokoju gościnnego czy jadalni. Jako wizytówka domu powinien odzwierciedlać wiodący styl wnętrz i dawać przedsmak tego, co zobaczymy w kolejnych pokojach. Nie traktujmy hallu po macoszemu – zaaranżujmy go tak, aby płynnie przechodził w aranżację pozostałej części domu.

Bez względu na to, czy decydujemy się na aranżację nowoczesną, czy klasyczną, warto postawić na uniwersalną kolorystykę ścian. Biel daje nieograniczone możliwości stylizacyjne. Nawet jeżeli zechcemy zmienić wystrój mieszkania, baza będzie wymagała jedynie lekkiego odświeżenia.

Drzwi wewnętrzne – spójność i harmonia

Największym błędem popełnianym przez osoby niewprawne w aranżowaniu przestrzeni mieszkalnych jest chaotyczny dobór wyposażenia, dodatków i dekoracji. Jeżeli planujemy nowoczesny wystrój salonu, wyprowadźmy elementy typowe dla tego stylu do przedpokoju. Powieśmy na ścianach grafiki, plakaty w stylu pop-art lub odważne, geometryczne dekoracje. Naturalnym spoiwem łączącym kolejne pomieszczenia są drzwi. Zarówno wejściowe, jak i wewnętrzne, powinny harmonizować z wystrojem wnętrz i nawiązywać kolorystyką do otaczającej przestrzeni. Ciemne okleiny z naturalnego drewna, z uwydatnionym rysunkiem drewna, będą odstawać od prostej bryły nowoczesnych mebli, zaś białe skrzydła z częściowymi przeszkleniami nie sprawdzą się we wnętrzach stylizowanych na rustykalne, retro lub tradycyjne.

Drzwi wewnętrzne do wąskiego przedpokoju

Niewielki, wąski przedpokój wymaga optycznego powiększenia. Ciemne drzwi bez przeszkleń pogłębią wrażenie zamknięcia przestrzeni, dlatego najrozsądniejszym wyborem są jasne skrzydła z dużymi przeszkleniami, które w naturalny sposób odbiją światło i wtopią się w płaszczyznę ściany. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się drzwi z kolekcji Porta INSPIRE dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Alternatywą dla bieli, kojarzącej się z nowoczesnym stylem skandynawskim, jest wenge white. Lekko przybrudzona biel o chłodnych podtonach daje duże możliwości aranżacyjne. Unikalny odcień ożywi klasyczne wnętrza i nada im niezwykłego charakteru.

 

Drzwi do przestronnego przedpokoju

Duży, jasny i przestronny hall daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jeżeli zdecydujemy się na nowoczesną aranżację, możemy wybrać całkowicie białe, pozbawione przeszkleń skrzydła. Stylizując wnętrza na retro, mamy wiele możliwości wyboru okleiny. W myśl najlepszej praktyki aranżacyjnej kolorystyka drzwi powinna być adekwatna do koloru mebli i podłóg. Dysponując dużą przestrzenią, możemy stworzyć absolutnie spójne i harmonijne wnętrze. Nie ogranicza nas ani kolorystyka, ani możliwość montażu określonego typu drzwi, np. niezwykle efektownych drzwi bezprzylgowych, z ukrytymi zawiasami, które niemal wtapiają się w płaszczyznę ściany.

Oświetlenie przedpokoju

Oświetlenie w przedpokoju pełni zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Klasyczne oświetlenie w postaci pojedynczego źródła światła, uzupełnione o dodatkową lampę świetlną, nie sprawdzi się jednak w długim przedpokoju. Aby w naturalny sposób wydzielić strefy hallu, warto zainstalować małe lampki LED-owe w pobliżu łazienki i kuchni oraz wprowadzić podświetlane włączniki, które umożliwią oświetlenie wybranych partii korytarza. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne porą wieczorową, kiedy nie chcemy zapalać światła górnego w czasie przemieszczania się do strategicznych pomieszczeń.

Elementem wyposażenia, którego nie powinno zabraknąć w żadnym przedpokoju, jest lustro. Zajmujące dużą część ściany pełni nie tylko funkcje praktyczne, ale przede wszystkim fenomenalnie odbija światło, tworząc iluzję większej przestrzeni. Nawet jeżeli przedpokój nie wymaga optycznego powiększenia, warto zainwestować w ten przydatny dodatek.

Podobał Ci się artykuł? Więcej wnętrzarskich inspiracji znajdziesz na blogu Porta.
Otwórz się na: www.porta.com.pl/otworzsiena 

 

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Źródło: Porta

Polecamy Ci również

Zobacz także