Jak zmienić wnętrza znane w wyjątkowe?

Jak zmienić wnętrza znane w wyjątkowe?

Wiadomo: aranżacja wnętrz nie jest sprawą prostą. Projektując wygląd mieszkania powinniśmy przecież tak wiele brać pod uwagę: w jakim ma być stylu, jaką dobrać kolorystykę, jak sprawić, by było funkcjonale i jak zmieścić się w założonym budżecie.*

beton architektoniczny we wnętrzu

Bardzo często do tego wszystkiego dochodzi jeszcze chęć sprawienia, aby nasze wnętrza nie były szablonowe i by czymś się wyróżniały. I choć na pierwszy rzut oka zadanie to wydaje się nader skomplikowanym, wcale tak być nie musi. 

Postaw na detal

Podobno diabeł tkwi w szczegółach. Faktycznie, czasami  jeden mały element aranżacji może zniweczyć cały trud tworzenia projektu i odwrotnie – oryginalny detal sprawi, że to co zwykłe zamieni się w wyjątkowe. Jeden prosty zabieg – zmiana wyglądu podłogi, ciekawe zaaranżowanie jednej ze ścian, zastosowanie wyjątkowego mebla – może sprawić, że odniesiemy zamierzony efekt wyróżnienia się na tle innych. Jak dokonać takich zmian? Z pomocą przychodzi nam beton architektoniczny.

Nowy wymiar ścian i podłóg

Wbrew powszechnie panującej opinii beton architektoniczny nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla mieszkań nowoczesnych. Okazuje się, że jest on materiałem uniwersalnym, który potrafi zmienić swoje oblicze w zależności od tego, gdzie go zastosujemy. Ze względu na swój surowy wygląd i kolorystykę oscylującą wokół odcieni bieli i szarości betonowa podłoga czy ściana świetnie wpisuje się we wnętrza minimalistyczne. Nie oznacza to jednak, że równie doskonale nie sprawdzi się w mieszkaniach o bardziej tradycyjnym stylu. Zastąpienie w nich parkietu czy podłogi z paneli betonowymi płytami lub wyłożenie nimi jednej ze ścian salonu, jadalni czy przedpokoju może dać doskonały efekt. Tak zaaranżowane wnętrze z pewnością wyróżni się spośród innych.

Beton odkryty na nowo

Wydaje się, że to, co betonowe, musi być ciężkie, masywne i niepraktyczne. Nic bardziej mylnego. Meble z betonu architektonicznego zaskakują współcześnie nie tylko doskonałym designem, ale również oryginalnymi kształtami i fakturami.  Nowoczesna technologia produkcji pozwala na minimalizowanie ich wagi, a co za tym idzie, zwiększanie mobilności. Jeśli do tego wszystkiego dodamy jeszcze niezwykłą wytrzymałość i ciekawe połączenia z różnymi materiałami (filc lub ocieplające wizerunek betonu drewno), to okazuje się, że betonowe stoły lub krzesła stają się doskonałą – oryginalną alternatywą dla tych najbardziej popularnych z drewna, skóry metalu czy szkła. Idealnie komponują się z wnętrzami minimalistycznymi i nowoczesnymi, jednak zestawione z tradycyjnym wyposażeniem mieszkań zmieniają swoje oblicze, stając się po prostu oryginalnym biurkiem  czy kompletem do jadalni lub salonu.

Betonowe meble czy płyty to dla niektórych rozwiązanie bardzo odważne. Okazuje się jednak, że umiejętnie wykorzystane w aranżacji, przekształcają się w propozycję dla wszystkich – posiadaczy mieszkań nowoczesnych i tradycyjnych - którzy chcieliby wyróżnić swój dom czymś oryginalnym.

Więcej produktów z betonu architektonicznego na: www.modernline.info.pl

Kolekcja mebli z betonu architektonicznego: Focus - z filcem i Gravity - z drewnem  (projekt Jakub Sojka) oraz płyta Slim to propozycja Modern Line. Ręcznie odlewane, wyróżniają się zminimalizowaną do 2 cm grubością ścian i gładką – satynową fakturą.
płyta Slim 80x80
płyta Slim 100x200
płyta Slim 80x80
płyta Slim 80x80
stolik Focus
stolik Focus
stolik Focus
stolik Focus
stołek Focus
stołek Focus
stolik Focus
stolik Focus
stołek Focus
stołek Focus
stołek Focus
kolekcja Gravity
kolekcja Gravity
stół Gravity
kolekcja Gravity
krzesło Gravity

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Modern Line

Polecamy Ci również

Zobacz także