Jaka bateria do kuchni?

Jaka bateria do kuchni?

Katarzyna ChoniawkoKatarzyna Choniawko, Armatura Kraków

Bateria kuchenna dzięki oryginalnemu wzornictwu stała się kolejnym elementem ozdobnym w naszych kuchniach. Tak popularne do niedawna baterie ścienne zostają skutecznie wypierane przez stojące. Warto bliżej przyjrzeć się ofercie jaka jest dostępna na rynku, gdyż baterie zlewozmywakowe zaskakują już nie tylko oryginalnym designem, ale również nowymi funkcjami.

bateria kuchennaWyciągany natrysk zdecydowanie ułatwia pracę w kuchni, dając możliwość większej precyzji w wykonywanych czynnościach. Bez żadnego problemu napełnimy naczynia znajdujące się poza zlewozmywakiem bądź wyczyścimy niedostępne dotąd zakamarki pod bieżącym strumieniem wody. Przy niektórych typach baterii mamy możliwość kontrolowania strumienia wody. Możemy ręcznie regulować dwustrumieniowy system, który jest wmontowany w wylewkę baterii. Jest to bardzo użyteczna funkcja zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na delikatnym strumieniu wody potrzebnym np. do mycia warzyw i owoców. Możemy również znaleźć modele baterii kuchennych, które mają specjalne przyłącze, umożliwiające podpięcie instalacji do pralki lub zmywarki. Funkcja ta sprawdza się przede wszystkim w mieszkaniach o małych metrażach, wtedy kiedy pralkę umieszczamy w kuchni.

funkcja oszczędzania wodyPrzy wyborze baterii do kuchni poza ułatwiającymi pracę funkcjami warto również zwrócić uwagę na elementy umożliwiające oszczędzanie wody. Nowoczesne baterie kuchenne są wyposażone w ceramiczne regulatory przepływu z regulacją temperatury wody. Są to specjalne elementy sterowania umożliwiające doskonałą pracę oraz ekonomiczność eksploatacji baterii. Do nastawienia pożądanej temperatury wody służy (czerwony) pierścień regulacji, umieszczony na korpusie regulatora. Taki regulator w baterii zlewozmywakowej zabezpiecza m.in. przed oparzeniem dzieci.

W nowoczesnych bateriach zainstalowane są napowietrzacze, mieszające wodę z powietrzem. Dzięki temu strumień wody staje się miękki i perlisty co jednocześnie ogranicza chlapanie i marnowanie wody. Na rynku dostępne są również baterie, wyposażone w oszczędnościowe regulatory, które podczas wychylania stawiają dodatkowy opór, ograniczając zużycie wody, a tym samym wysokość płaconych rachunków. Oryginalne wzornictwo daje możliwość dopasowania baterii zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz naszych kuchni. Przy tak bogatej ofercie baterii zlewozmywakowych warto walory estetyczne baterii połączyć z funkcją oszczędzającą wodę, tym samym obniżając wysokość płaconych rachunków.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kalicka

Źródło: Armatura Kraków

Polecamy Ci również

Zobacz także